X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości - moc wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 20:20
W premierowym odcinku audycji "Polaków portret własny" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin opowiada o przygotowaniach do zbliżających się obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Audio
  • Wiceminister Jarosław Sellin o obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Polaków portret własny/Jedynka)
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Tytuł audycji został zapożyczony od nazwy wystawy Marka Rostworowskiego, jaką w 1979 roku zorganizowało Muzeum Narodowe w Krakowie. Jarosław Sellin miał wtedy 16 lat, ale przyznał, że widział tę ekspozycję, gdyż później jeździła po Polsce. - Ta wystawa była utwierdzeniem przekonania, że Polska ma swojego znakomitego ducha - mówi wiceminister. Jarosław Sellin przyznaje, że być może właśnie ta wystawa sprawiła, że postanowił wybrać studia historyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Wspomina też wypadki Grudnia '70 w Trójmieście.

Jarosław Sellin jest koordynatorem programu "Niepodległa", który będzie realizowany w latach 2017-2021. - Specjalnie go rozciągnęliśmy, bo chcemy, by refleksją historyczną zostały objęte nie tylko wydarzenia z roku 1918, ale też późniejsze - wyjaśnia gość Jedynki. Chodzi m.in o trzy powstania śląskie, powstanie wielkopolski, wojnę polsko-bolszewicką, czy uzyskanie w 1920 roku dostępu do morza. W audycji zapowiada najważniejsze wydarzenia jubileuszowego roku, opowiada o powstaniu nowych instytucji kultury, a także przyspieszeniu prac zmierzających do otwarcia Muzeum Historii Polski.

***

Tytuł audycji: "Polaków portret własny" w paśmie "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowwego)

Data emisji: 15.09.2017

Godzina emisji: 20.12

ag/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ORP "Orzeł" - chluba polskiej Marynarki Wojennej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 06:00
Do historii II wojny światowej przeszła słynna ucieczka okrętu ORP "Orzeł" z portu w Tallinie. Był 18 września 1939 roku. Wszystko odbyło się jak w najlepszym szpiegowskim filmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent podpisał ustawę o obchodach 100-lecia niepodległości Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 14:51
Powołanie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, złożonego m.in. z prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu i premiera, zakłada ustawa o obchodach 100-lecia niepodległości Polski, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sellin: opłata medialna ściągana z podatkiem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 08:19
Przy okazji ściągania podatków PIT, CIT i KRUS będzie od podatników ściągana również ta opłata  - powiedział w "Sygnała dnia" o planach nowej ustawy abonamentowej wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. 
rozwiń zwiń