X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dorota Hryniewiecka-Firlej: większości Polaków wydaje się, że wiedzą, w jaki sposób się leczyć

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 08:00
- Mamy coraz więcej chorób cywilizacyjnych związanych z trybem życia, jaki prowadzimy. Na szczęście są też dobre przykłady - na początku mojej pracy choroba taka jak AIDS była wyrokiem, dziś już tak nie jest - opowiada Dorota Hryniewiecka Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska.
Audio
  • Dorota Hryniewiecka-Firlej o dobrych praktykach w dziedzinie medycyny i farmacji oraz zdrowiu współczesnych Polaków (Twarzą w twarz/Jedynka)
Dorota Hryniewiecka-Firlej
Dorota Hryniewiecka-FirlejFoto: Mat. pras./Pfizer Polska

Gość audycji mówi, że dzięki swojemu doświadczeniu w byciu lekarzem i kontaktowi fizycznemu z pacjentem inaczej patrzy na wyzwania dotyczące zdrowia publicznego. Przyznaje, że wyzwań na polskim rynku medycznym jest sporo - Mimo ogromnego postępu w innowacji, ciągle mam wrażenie, że przez tryb życia, jaki prowadzimy, przez to, co jemy, przegrywamy wyścig z chorobą - tłumaczy.

Prezes Pfizer Polska podkreśla, że należy ustalić, kto odpowiada za nasze zdrowie - Jest to kwestia odpowiedzialności za część zwaną profilaktyką - tłumaczy gość. Ekspertka przekonuje, że bardziej niż ministerstwo zdrowia za właściwą profilaktykę odpowiada ministerstwo sportu lub rodziny oraz my sami. - Ważne są właściwe zachowania fizyczne, począwszy od szkoły podstawowej. Rodzinne wzrastanie w pewnej kulturze dbania o zdrowie - mówiła w rozmowie z Maciejem Zdziarskim.

Czy Polacy mają skłonności do nadużywania leków? Jak z punktu widzenia szefa wielkiej firmy farmaceutycznej wyglądają największe wyznania, które dotyczą zdrowia Polaków? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Polaków portret własny" w paśmie "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Dorota Hryniewiecka Firlej (prezes zarządu Pfizer Polska, prezes Związku Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych InFarma, wiceprezydent pracodawców RP)

Data emisji: 22.09.2017

Godzina emisji: 20.12

ac/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GIF wycofuje ze sprzedaży 35 serii kropli do oczu. Powód: nieodpowiedni wygląd

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:12
Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu 35 serii kropli do oczu Polcrom, stosowanych m.in. w przypadku alergicznego zapalenia spojówek i rogówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany na liście leków refundowanych. Spis dłuższy o 66 pozycji

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 21:39
Nowa lista leków refundowanych poprawi sytuację dzieci cierpiących na chorobę Leśniowskiego-Crohna i stwardnienie rozsiane. Lista wchodzi życie 1 września. Dopisano do niej 89 leków, natomiast 23 wykreślono. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpłatne leki w ramach programu 75 plus otrzymało ponad 2 mln seniorów

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 15:33
Ponad 2 miliony 200 tysięcy seniorów otrzymało w ciągu roku darmowe leki. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podsumował funkcjonowanie programu bezpłatnych leków 75 plus. W sumie od września ubiegłego roku pacjenci zrealizowali ponad 15 milionów recept i odebrali 40 mln opakowań leków z listy "S".
rozwiń zwiń