"Na karuzeli życia" - najnowszy film Woody'ego Allena

To historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku.
Kadr z filmu Na karuzeli życia
Kadr z filmu "Na karuzeli życia"Foto: mat. promocyjne
O Audycji

- Pomysł na "Karuzelę życia" to jest klasyka dramatu amerykańskiego - Eugene O'Neill, Tennessee Williams, Arthur Miller - powiedział w audycji "Kultura przy kawie" dziennikarz radiowej Jedynki Michał Montowski.

- Allen dotyka w tym filmie tego, co jest tematem ich realistycznych dramatów inspirowanych psychologią, namiętnościami ludzkimi, miłością, zdradą, relacjami wewnątrz rodziny. "Kotka na gorącym, blaszanym dachu" albo "Tramwaj zwany pożadaniem", albo "Śmierć komiwojażera" - do tego "Karuzela życia" się odwołuje - wskazał.

Coney Island to półwysep i położona w jego środkowo-zachodniej części dzielnica rezydencjalna wchodząca w skład nowojorskiego okręgu Brooklyn, jak również zwyczajowa nazwa plaży rozciągającej się na wybrzeżach półwyspu, wysuniętego w głąb Oceanu Atlantyckiego.

Reporterka Karolina Sulej spędziła tam kilka miesięcy, napisała na ten temat zbiór reportaży. - Tu się narodziła współczesna rozrywka - podkreśliła w Jedynce. - Allen opowiada nam historię zaraz przed zmierzchem Coney Island - wyjaśniła i opowiedziała o tym niezwykłym miejscu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, z której można się dowiedzieć także wielu ciekawostek dotyczących samego Woody'ego Allena.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Karolina Sulej (reporterka), Michał Montowski

Data emisji: 2.12.2017

Godzina emisji: 5.05

kk/kh

Playlista
  • ED SHEERAN - Shape Of You
  • Rinn Danuta - Woody Allen
  • Ella Fitzgerald - Manhattan
  • Ania Dąbrowska - Z Tobą Nie Umiem Wygrać
  • GIULIA Y LOS TELLARINI - Barcelona
  • Bechet Sidney And Claude Luter And Son Orchestra - Si Tu Vois Ma mere
  • URGE OVERKILL - Girl, You'll Be A Woman Soon
  • Desireless, - Voyage Voyage