X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Na karuzeli życia" - najnowszy film Woody'ego Allena

To historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku.
Kadr z filmu Na karuzeli życia
Kadr z filmu "Na karuzeli życia"Foto: mat. promocyjne
O Audycji

- Pomysł na "Karuzelę życia" to jest klasyka dramatu amerykańskiego - Eugene O'Neill, Tennessee Williams, Arthur Miller - powiedział w audycji "Kultura przy kawie" dziennikarz radiowej Jedynki Michał Montowski.

- Allen dotyka w tym filmie tego, co jest tematem ich realistycznych dramatów inspirowanych psychologią, namiętnościami ludzkimi, miłością, zdradą, relacjami wewnątrz rodziny. "Kotka na gorącym, blaszanym dachu" albo "Tramwaj zwany pożadaniem", albo "Śmierć komiwojażera" - do tego "Karuzela życia" się odwołuje - wskazał.

Coney Island to półwysep i położona w jego środkowo-zachodniej części dzielnica rezydencjalna wchodząca w skład nowojorskiego okręgu Brooklyn, jak również zwyczajowa nazwa plaży rozciągającej się na wybrzeżach półwyspu, wysuniętego w głąb Oceanu Atlantyckiego.

Reporterka Karolina Sulej spędziła tam kilka miesięcy, napisała na ten temat zbiór reportaży. - Tu się narodziła współczesna rozrywka - podkreśliła w Jedynce. - Allen opowiada nam historię zaraz przed zmierzchem Coney Island - wyjaśniła i opowiedziała o tym niezwykłym miejscu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, z której można się dowiedzieć także wielu ciekawostek dotyczących samego Woody'ego Allena.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Karolina Sulej (reporterka), Michał Montowski

Data emisji: 2.12.2017

Godzina emisji: 5.05

kk/kh

Playlista
  • ED SHEERAN - Shape Of You
  • Rinn Danuta - Woody Allen
  • Ella Fitzgerald - Manhattan
  • Ania Dąbrowska, - Z Tobą Nie Umiem Wygrać
  • GIULIA Y LOS TELLARINI - Barcelona
  • Bechet Sidney And Claude Luter And Son Orchestra - Si Tu Vois Ma mere
  • URGE OVERKILL - Girl, You'll Be A Woman Soon
  • Desireless - Voyage Voyage