X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wejdź na pokład Titanica. Słynna wystawa już w Polsce

Jest ich wiele. Jedne są zabawne, inne poruszające, a niektóre łączą te dwie cechy razem. Ze względu na zbliżające się Walentynki w "Kulturze przy kawie" rozmawialiśmy o filmach o miłości. Jednym z takich filmów jest na pewno "Titanic" z 1997 roku, oparty na historycznym wydarzeniu – zatonięciu statku o tej samej nazwie w 1912 roku. 
Fragment plakatu reklamującego wystawę Titanic-prawdziwa historia
Fragment plakatu reklamującego wystawę "Titanic-prawdziwa historia"Foto: Mat. promocyjne
O Audycji

Obraz zdobył 11 Oscarów, w tym za najlepszy film.

Tymczasem do Krakowa zawitała jedna z najsławniejszych podróżujących wystaw na świecie "Titanic-prawdziwa historia". W budynku Hotelu Forum można przenieść się na pokład legendarnego parowca i poczuć atmosferę, jaka towarzyszyła pasażerom.

- Zrekonstruowane w skali 1:1 zostały niektóre pomieszczenia. Możemy do nich wejść i poczuć ducha tamtych czasów - mówi w "Kulturze przy kawie" Krzysztof Mędrala, kolekcjoner pamiątek i ambasador wystawy "Titanic-prawdziwa historia".

Do odtworzenia wnętrz statku wykorzystano ponad 200 oryginalnych przedmiotów ocalałych z katastrofy Titanica. - To są rzeczy osobiste, damskie torebki, pierścionki, naszyjniki. Piękne i cieszące oko przedmioty, ale bardzo nie chciałbym żeby osoby, które przychodzą na wystawę traktowały je tylko i wyłącznie, jako ciekawostkę, bo są to rzeczy, które nadal mają w sobie ducha dawnych właścicieli. Które kiedyś ich cieszyły, które były dla nich bliskie - podkreśla rozmówca Martyny Podolskiej.

Kim byli pasażerowie "Titanica"? Co jedzono na statku i jakiej muzyki słuchano? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Krzysztofem Mędralą. 


W "Kulturze przy kawie" przypomnieliśmy także wywiad Martyny Podolskiej ze Stingiem i Shaggy'm, z którym wiąże się ciekawa i pouczająca historia. Jaka? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.Zapraszamy do wysłuchania całej audycji pełnej znanych filmowych piosenek o miłości. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Krzysztof Mędrala (ambasador wystawy Titanic w Krakowie, kolekcjoner pamiątek)

Data emisji: 10.02.2018

Godzina emisji: 5.05

kh

Playlista
  • Righteous Brothers - Unchained Melody
  • ROY ORBISON - Oh, Pretty Woman
  • EDYTA GÓRNIAK - To nie tak jak myślisz
  • Dion Celine - My Heart will go on
  • BILL WITHERS - Ain't No Sunshine
  • Piaseczny Andrzej, - Śniadanie do łóżka