X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Julia Pietrucha i jej muzyczne pocztówki znad morza

- Każdy utwór na mojej nowej płycie jest pocztówką znad morza, którą wysyłam do słuchaczy - mówi w audycji "Kultura przy kawie" artystka. 
Julia Pietrucha
Julia PietruchaFoto: PAP/Marcin Kmieciński
O Audycji

Artystka właśnie wydała swoja drugą płytę "Postcards from the seaside". Jak czytamy na stronie internetowej Julii Pietruchy, to "nowe kompozycje, niekiedy smagane zimowym nadmorskim wiatrem, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane delikatnymi balladami. Folkowe melodie, chwilami zabarwione elementami elektroniki. Klimat pozostał jednak akustyczny, a subtelne dźwięki ukulele łączą się między innymi z puzonem nadając momentami płycie bałkańskiego sznytu". 

- Zajmowałam się wszystkimi aspektami płyty. Poza warstwą muzyczną, także grafiką i opakowaniem. W pudełku znajduje się 12 pocztówek, każda opatrzona dedykowaną grafiką odnoszącą się do danego utworu na płycie - mówi Julia Pietrucha.

Piosenkarka mówi, że tworzenie piosenek to ciężka praca. - Trzeba pozwolić na wenę, a jeśli ona nie przychodzi nie cisnąć siebie, żeby koniecznie coś napisać. Ale jak już coś jest, to ta żmudna praca i godziny wysiedziane, żeby wydukać jedno słowo, czy jeden zwrot są potrzebne - mówi artystka. 

Skąd u Julii Pietruchy miłość do morza? Czy woli pisać i śpiewać piosenki po polsku czy po angielsku? czy planuje długą przerwę od aktorstwa? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której zapytaliśmy także słuchaczy, czy na wakacje, do złapania oddechu czy znalezienia inspiracji... wolą morze czy góry? 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Julia Pietrucha (piosenkarka, aktorka, modelka)

Data emisji: 17.03.2018

Godzina emisji: 5.06

kh

Playlista
  • ZBIGNIEW WODECKI, ALIBABKI - Chałupy Welcome To
  • Czerwone Gitary, - Historia jednej znajomości
  • Diana Ross And The Supremes - Ain't No Mountain High Enough
  • Stewart Rod, - Sailing