X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Turnau: pod pewnym względem nie rozróżniałbym teatru na teatr dla dzieci i dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 14:12
Debiutować można w każdym wieku, a Grzegorz Turnau jest na to najlepszym dowodem. Muzyk, kompozytor i wokalista zadebiutował jako reżyser dla dzieci. Jego spektakl "Karampuk. Baśń o króliku z cylindra" na podstawie utworu Ludwika Jerzego Kerna od 2 czerwca można oglądać w warszawskim teatrze Lalka.
Audio
  • Grzegorz Turnau o spektaklu w teatrze Lalka (Kultura przy kawie/Jedynka)
Grzegorz Turnau
Grzegorz TurnauFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak zainteresować małego widza? To pytanie zawsze jest pierwszym za każdym razem, gdy przygotowuje się spektakl, bez względu na to czy dla małych czy dla dużych. - Widz, bez względu na wiek, jest osobą, dla której to wszystko robimy. Pod tym względem nie rozróżniałbym teatru na teatr dla dzieci i dorosłych – powiedział Grzegorz Turnau.

- Książka Ludwika Kerna, którą czytałem w dzieciństwie ma różne poziomy dotarcia do czytelnika. Kiedy czyta się ją jako dziecko, ma się poczucie uczestnictwa w nierzeczywistości. To ten poziom niesamowitości, pewnego surrealizmu. Natomiast, kiedy czyta się ją w wieku późniejszym, to być może dostrzega się też pytanie o umiejętność dostrzegania czegoś co dziwne i nietypowe – dodał gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której z okazji niedawnego Dnia Dziecka pytaliśmy Grzegorza Turnaua o to, jaki był w dzieciństwie.    

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Grzegorz Turnau (muzyk i reżyser)

Data emisji: 2.06.2018

Godzina emisji: 5.05

abi/kw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rotmistrz Pilecki" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 11:04
Przez kilkadziesiąt lat nieobecny w polskiej historii. Rotmistrz Witold Pilecki. Zginął 70 lat temu, 25 maja 1948 r., zabity strzałem w tył głowy na mocy wyroku komunistów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Targi Książki. Z książką przez życie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 16:00
Na Warszawskie Targi Książki, które trwają od 17 do 19 maja, przybyło 800 wystawców z 32 krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autor "Kobiety w oknie" nie podgląda ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 12:00
38-letnia psycholog - Anna Fox nie wychodzi z domu. Popijając codziennie merlota, podgląda sąsiadów i tym samym staje się świadkiem pewnego zdarzenia. Tak rozpoczyna się wciągający i popularny na całym świecie thriller psychologiczny pt. " Kobieta w oknie".  Napisał go Amerykanin A. J. Finn, który zadebiutował na rynku wydawniczym.
rozwiń zwiń