Marcin Masecki o sobie samym

Właśnie wraz z Janem Młynarskim wydał płytę "Mieczysław Fogg pieśniarz Warszawy". Wcześniej również wspólnie jako Jazz Band wydali płytę "Noc w wielkim mieście". Jest pianistą i kompozytorem. Stworzył aranżacje muzyczne do filmu Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". 
Marcin Masecki
Marcin MaseckiFoto: PAP/Jakub Kamiński
O Audycji

Martyna Podolska zapytała Marcina Maseckiego co, jego zdaniem, znaczy "być artystą"? - Dla mnie jest to ciekawe połączenie badania duszy, łączenia się z Bogiem, szatanem i wszystkim, co jest nie do nazwania oraz ze sztuką, i tym czym ta sztuka jest i co nam daje. To także połączenie z bardzo przyziemnym zawodem. Każda dziedzina łączy ekstrema tego bujania w obłokach, szukania inspiracji i cierpienia z bardzo dużą przyziemnością - ocenia gość "Kultury przy kawie". 

- Moim pewnego rodzaju ogólnym celem jest taka zakorzeniona w europejskiej historii sztuki potrzeba i etyka bycia niezależnym i szczerym względem siebie i pokazywania siebie, czyli idea, że poprzez pewnego rodzaju techniczny egoizm i zapatrzenie w siebie, badanie siebie i pokazywanie siebie, nawiązuję najszczerszy możliwy dialog z ludźmi - mówi Marcin Masecki, - Kiedy jak najmniej ściemniasz i udajesz, jesteś najbardziej prawdziwy i wiarygodny. Od tego jest artysta, żeby demaskować i pokazywać prawdę oraz siebie i świat takim, jak naprawdę jest - dodaje.

Gdzie Marcin Masecki spędził pierwsze lata życia i dlaczego traktowany był tam jak "unikat"? Czy podróże mają wpływ na jego twórczość? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Marcin Masecki (pianista, kompozytor)

Data emisji: 18.08.2018

Godzina: 5.05

kh

Playlista
  • ED SHEERAN - Shape Of You
  • MŁYNARSKI-MASECKI JAZZ CAMERATA VARSOVIENSIS - A ja sobie gram na gramofonie
  • Jazz Band Młynarski - Masecki - Abduł Bey
  • VARIUS MANX - Orła cień
  • THE CORRS - Breathless
  • THE BEATLES - All My Loving