X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Masecki o sobie samym

Właśnie wraz z Janem Młynarskim wydał płytę "Mieczysław Fogg pieśniarz Warszawy". Wcześniej również wspólnie jako Jazz Band wydali płytę "Noc w wielkim mieście". Jest pianistą i kompozytorem. Stworzył aranżacje muzyczne do filmu Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". 
Marcin Masecki
Marcin MaseckiFoto: PAP/Jakub Kamiński
O Audycji

Martyna Podolska zapytała Marcina Maseckiego co, jego zdaniem, znaczy "być artystą"? - Dla mnie jest to ciekawe połączenie badania duszy, łączenia się z Bogiem, szatanem i wszystkim, co jest nie do nazwania oraz ze sztuką, i tym czym ta sztuka jest i co nam daje. To także połączenie z bardzo przyziemnym zawodem. Każda dziedzina łączy ekstrema tego bujania w obłokach, szukania inspiracji i cierpienia z bardzo dużą przyziemnością - ocenia gość "Kultury przy kawie". 

- Moim pewnego rodzaju ogólnym celem jest taka zakorzeniona w europejskiej historii sztuki potrzeba i etyka bycia niezależnym i szczerym względem siebie i pokazywania siebie, czyli idea, że poprzez pewnego rodzaju techniczny egoizm i zapatrzenie w siebie, badanie siebie i pokazywanie siebie, nawiązuję najszczerszy możliwy dialog z ludźmi - mówi Marcin Masecki, - Kiedy jak najmniej ściemniasz i udajesz, jesteś najbardziej prawdziwy i wiarygodny. Od tego jest artysta, żeby demaskować i pokazywać prawdę oraz siebie i świat takim, jak naprawdę jest - dodaje.

Gdzie Marcin Masecki spędził pierwsze lata życia i dlaczego traktowany był tam jak "unikat"? Czy podróże mają wpływ na jego twórczość? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Marcin Masecki (pianista, kompozytor)

Data emisji: 18.08.2018

Godzina: 5.05

kh

Playlista
  • Ed Sheeran, - Shape Of You
  • MŁYNARSKI-MASECKI JAZZ CAMERATA VARSOVIENSIS - A ja sobie gram na gramofonie
  • Jazz Band Młynarski – Masecki, - Abduł Bey
  • VARIUS MANX - Orła cień
  • THE CORRS - Breathless
  • THE BEATLES - All My Loving