Piotr Adamczyk: opowiadamy o polskich pilotach w taki sposób, jak na to zasłużyli

Na ekrany kin wszedł "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w reżyserii Denisa Delića. W filmie zobaczymy m. in. Piotra Adamczyka, który gra dowódcę dywizjonu - Witolda Urbanowicza. 
Piotr Adamczyk w roli Witolda Urbanowicza, na planie filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Piotr Adamczyk w roli Witolda Urbanowicza, na planie filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa"Foto: PAP/Leszek Szymański
O Audycji

- Starałem się żeby Urbanowicz w powietrzu był "Kobrą" - atakował znienacka, a dla swoich wychowanków był surowym nauczycielem, wymagającym dowódcą ale także wspierającym ojcem - zaznacza w rozmowie z Martyną Podolską Piotr Adamczyk.

Film oparty jest na bestsellerowej książce Arkadego Fiedlera poświęconej pierwszemu okresowi działań bojowych Dywizjonu 303 i jego bohaterskich lotników. - Marzyłbym sobie, żeby reakcje widzów były takie, jak ma czytelnik książki - czyli duma z bohaterstwa polskiego oręża ale jednocześnie świadomość, że takich ludzi jest coraz mniej albo już ich prawie nie ma - mówi Piotr Adamczyk i dodaje, że film opowiada o polskich pilotach w sposób, w jaki na to zasłużyli - "troszkę wzniosły".

Co zdaniem Piotra Adamczyka złożyło się na sukces filmu? Jakie są dalsze plany zawodowe aktora? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Gościem drugiej części audycji była wokalistka i skrzypaczka Dorota Miśkiewicz, która zagrała koncert podczas tegorocznego Festiwalu Warszawa Singera (festiwal kończy się w niedzielę). Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Piotr Adamczyk (aktor), Dorota Miśkiewicz (muzyk)

Data emisji: 1.09.2018

Godzina: 5.05

kh

Playlista
  • Kossowski Maciej i Alibabki - Wakacje z blondynką
  • Maroon 5, Lamar Kendrick, - Don't Wanna Know
  • Niemen Czesław, - Wspomnienie
  • Miśkiewicz Dorota, - Lubię być szczęśliwa
  • ED SHEERAN - Happier