X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Adamczyk: opowiadamy o polskich pilotach w taki sposób, jak na to zasłużyli

Na ekrany kin wszedł "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w reżyserii Denisa Delića. W filmie zobaczymy m. in. Piotra Adamczyka, który gra dowódcę dywizjonu - Witolda Urbanowicza. 
Piotr Adamczyk w roli Witolda Urbanowicza, na planie filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Piotr Adamczyk w roli Witolda Urbanowicza, na planie filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa"Foto: PAP/Leszek Szymański
O Audycji

- Starałem się żeby Urbanowicz w powietrzu był "Kobrą" - atakował znienacka, a dla swoich wychowanków był surowym nauczycielem, wymagającym dowódcą ale także wspierającym ojcem - zaznacza w rozmowie z Martyną Podolską Piotr Adamczyk.

Film oparty jest na bestsellerowej książce Arkadego Fiedlera poświęconej pierwszemu okresowi działań bojowych Dywizjonu 303 i jego bohaterskich lotników. - Marzyłbym sobie, żeby reakcje widzów były takie, jak ma czytelnik książki - czyli duma z bohaterstwa polskiego oręża ale jednocześnie świadomość, że takich ludzi jest coraz mniej albo już ich prawie nie ma - mówi Piotr Adamczyk i dodaje, że film opowiada o polskich pilotach w sposób, w jaki na to zasłużyli - "troszkę wzniosły".

Co zdaniem Piotra Adamczyka złożyło się na sukces filmu? Jakie są dalsze plany zawodowe aktora? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Gościem drugiej części audycji była wokalistka i skrzypaczka Dorota Miśkiewicz, która zagrała koncert podczas tegorocznego Festiwalu Warszawa Singera (festiwal kończy się w niedzielę). Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Piotr Adamczyk (aktor), Dorota Miśkiewicz (muzyk)

Data emisji: 1.09.2018

Godzina: 5.05

kh

Playlista
  • Kossowski Maciej i Alibabki - Wakacje z blondynką
  • Maroon 5, Lamar Kendrick, - Don't Wanna Know
  • Niemen Czesław, - Wspomnienie
  • Miśkiewicz Dorota, - Lubię być szczęśliwa
  • ED SHEERAN - Happier