Gabriela Muskała o filmie "Fuga": to moje dziecko

- Przez 13 lat marzyłam o tym, żeby ten film powstał. To takie moje dziecko - mówi aktorka w "Kulturze przy kawie". 
Gabriela Muskała
Gabriela Muskała Foto: PAP/Radek Pietruszka
O Audycji

"Fuga" to produkcja w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, która szerszej publiczności dała się poznać filmem "Córki dancingu". Za scenariusz odpowiedzialna jest Gabriela Muskała, która wciela się także w główną bohaterkę - Alicję. Kobieta nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia.

- Mózg przez to, że jest tak niezgłębiony, jest fascynujący. Mózg, który wiąże się z tożsamością, pamięcią to rzeka bez dna. Byłam pewna, że po sztukach, które napisałam z Moniką (Muskałą, siostrą - przyp. red.) wyczerpałam temat pamięci, ale jednak do mnie wrócił - mówi Gabriela Muskała. - Ludzie wychodzą z tego filmu poruszeni - dodaje. 

Skąd pomysł na scenariusz i zamiłowanie do rozważań o pamięci? Jakie Gabriela Muskała ma dalsze plany zawodowe? Więcej w nagraniu. 

Gościem drugiej części audycji był Max Czornyj, który zdradził Martynie Podolskiej, dlaczego lepiej - jego zdaniem - być pisarzem kryminałów niż adwokatem. Nie zabrakło także kulturalnych propozycji na weekend. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Gabriela Muskała (aktorka), Max Czornoryj (pisarz,adwokat)

Data emisji: 8.12.2018

Godzina: 5.05

kh

Playlista