X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gabriela Muskała o filmie "Fuga": to moje dziecko

- Przez 13 lat marzyłam o tym, żeby ten film powstał. To takie moje dziecko - mówi aktorka w "Kulturze przy kawie". 
Gabriela Muskała
Gabriela Muskała Foto: PAP/Radek Pietruszka
O Audycji

"Fuga" to produkcja w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, która szerszej publiczności dała się poznać filmem "Córki dancingu". Za scenariusz odpowiedzialna jest Gabriela Muskała, która wciela się także w główną bohaterkę - Alicję. Kobieta nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia.

- Mózg przez to, że jest tak niezgłębiony, jest fascynujący. Mózg, który wiąże się z tożsamością, pamięcią to rzeka bez dna. Byłam pewna, że po sztukach, które napisałam z Moniką (Muskałą, siostrą - przyp. red.) wyczerpałam temat pamięci, ale jednak do mnie wrócił - mówi Gabriela Muskała. - Ludzie wychodzą z tego filmu poruszeni - dodaje. 

Skąd pomysł na scenariusz i zamiłowanie do rozważań o pamięci? Jakie Gabriela Muskała ma dalsze plany zawodowe? Więcej w nagraniu. 

Gościem drugiej części audycji był Max Czornyj, który zdradził Martynie Podolskiej, dlaczego lepiej - jego zdaniem - być pisarzem kryminałów niż adwokatem. Nie zabrakło także kulturalnych propozycji na weekend. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Gabriela Muskała (aktorka), Max Czornoryj (pisarz,adwokat)

Data emisji: 8.12.2018

Godzina: 5.05

kh

Playlista