X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wania, Sonia, Masza i Spike" na deskach Teatru Polonia

Wania i jego adoptowana siostra Sonia, rodzeństwo w średnim wieku, dzielą dom po rodzicach w Bucks County w Pensylwanii. W idyllicznej scenerii domu na wzgórzu na tarasie z pięknym widokiem na staw popijają poranną kawę. Mają imiona bohaterów Czechowa nadane przez rodziców – entuzjastów teatru. Wania i Sonia nigdy nie musieli dorosnąć. Opiekowali się teraz już zmarłymi rodzicami, nie mają pracy. 
Aktorzy: Maciej Kowalewski, Dorota Landowska, Ewa Błaszczyk, Wojciech Zieliński, Jowita Budnik, Marianna Janczarska podczas próby dla mediów spektaklu Wania, Sonia, Sasza, Masza i Spike w reżyserii Macieja Kowalewskiego w Teatrze Polonia w Warszawie
Aktorzy: Maciej Kowalewski, Dorota Landowska, Ewa Błaszczyk, Wojciech Zieliński, Jowita Budnik, Marianna Janczarska podczas próby dla mediów spektaklu „Wania, Sonia, Sasza, Masza i Spike” w reżyserii Macieja Kowalewskiego w Teatrze Polonia w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz
O Audycji

Pieniądze zapewnia im ich siostra Masza, słynna aktorka seriali klasy premium („Lady killer” to jej najsłynniejsza rola), która jest właścicielem domu i płaci rachunki. Wania (który jest gejem) i Sonia (która zawsze przypomina wszystkim, że została adoptowana) spędzają dni, rozpamiętując wszystkie stracone szanse, zastanawiając się, czy gaj dziewięciu wiśni na ich posiadłości to już wiśniowy sad i opłakują swój raczej czeski los w życiu. Jedynym innym mieszkańcem domu jest sprzątaczka Kasandra, która podobnie jak jej imienniczka, ma skłonność do wypowiadania strasznych i absurdalnych proroctw, w które nikt nie wierzy, a które czasami się sprawdzają. Ta "sielanka" zostaje przerwana niespodziewaną wizytą Maszy, niosącą ze sobą falę dramatu, niekończącą się litanię sukcesów i niepewności oraz znacznie młodszego, wspaniałego acz raczej pustego kochanka o imieniu Spike.

- To spektakl, w którym miłośnicy Czechowa, a na pewno jego znawcy, znajdą wiele odniesień. Są wręcz słowa czy zdania wyjęte żywcem z jego dramatów - mówi Jowita Budnik grająca rolę Kasandry. - Natomiast z kolei moja postać jest jak wyjęta z greckiej tragedii. Zabaw odniesieniami literackimi będzie dużo - dodaje aktorka i zdradza więcej sekretów dotyczących granej przez nią postaci oraz swoich planów zawodowych. Więcej w nagraniu.

W audycji także rozmowa z Iwoną Bielską i Mikołajem Grabowskim, którzy opowiadają o spektaklu "Marleni" w Teatrze Starym w Lublinie oraz Tomaszem Włosokiem, który zaprosił na film "Diablo. Wyścig o wszystko". Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Jowita Budnik (aktorka), Iwona Bielska (aktorka), Mikołaj Grabowski (aktor), Tomasz Włosok (aktor)

Data emisji: 19.01.2019

Godzina: 5.04

kh

Playlista