Danuta Szaflarska. Bez wolności nie ma twórczości

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 13:38
Festiwal "Śleboda/Danutka" w Lublinie powstał na cześć nieżyjącej już aktorki - Danuty Szaflarskiej, która uznawała wolność za najwyższą wartość w sztuce. Jak wygląda program festiwalu i czym może zaskoczyć swoich gości?
Audio
  • W audycji m.in rozmowa z pomysłodawcom festiwalu "Śleboda/Danutka" (Kultura przy kawie/Jedynka)
Danuta Szaflarska
Danuta SzaflarskaFoto: PAP/Radek Pietruszka

W audycji pomysłodawca festiwalu, który opowiada o tym, jakie atrakcje będą czekały na gości, którzy przybędą na miejsce i do kogo jest skierowany program. - Kto z licealistów oglądał tak wybitne dzieła, jak chociażby "Tango" Mrożka? Myślę, że niewielu. Zaprezentujemy także słynne "Ranczo", w którym Danuta Szaflarska miała przyjemność występować. Festiwal kierujemy także do młodego pokolenia, a te tytuły, które wymieniłem, to zaledwie kropla w morzu atrakcji wydarzenia - zapewnia dyrektor artystyczny.

Przypomnimy także, jak doszło do rozwiązania kultowej grupy The Beatles, o tym jak wyglądają kulisy zaskakującej sztuki "Ekspedycja" Teatru Telewizji oraz przedstawiamy kulturalne propozycje na weekend.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Data emisji: 2.02.2019

Godzina: 5.09

K.A/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wyzwolenie" Stanisława Wyspiańskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 15:00
W Teatrze Polskim w Warszawie trwają próby do spektaklu "Wyzwolenie" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego. - Zagadnienie wolności jest takim tematem, który trzeba podejmować. Dotyczy to zarówno wolności artysty, jak i wolności człowieka w zwykłym, ludzkim rozumieniu - mówi Anna Augustynowicz, reżyserka przedstawienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wania, Sonia, Masza i Spike" na deskach Teatru Polonia

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 13:41
Wania i jego adoptowana siostra Sonia, rodzeństwo w średnim wieku, dzielą dom po rodzicach w Bucks County w Pensylwanii. W idyllicznej scenerii domu na wzgórzu na tarasie z pięknym widokiem na staw popijają poranną kawę. Mają imiona bohaterów Czechowa nadane przez rodziców – entuzjastów teatru. Wania i Sonia nigdy nie musieli dorosnąć. Opiekowali się teraz już zmarłymi rodzicami, nie mają pracy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Zieliński: uchwycenie równowagi jest bardzo ważne

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 14:06
W "Kulturze przy kawie" aktor Wojciech Zieliński opowiada o najnowszych wyzwaniach, o tym, dlaczego chętniej wybiera "kolorowe" role oraz o poszukiwaniu życiowej równowagi.
rozwiń zwiń