X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy miłość może trwać całe życie?

"Czworo do poprawki" to komedia małżeńska Cezarego Harasimowicza. W pensjonacie spotykają się dwie pary - małżeństwo ze stażem (Katarzyna Herman i Piotr Machalica), które wyjeżdża aby podjąć ostatnią próbę ratowania ich rozpadającego się związku oraz pełna emocji i namiętności para młodych ludzi (Agnieszka Sienkiewicz i Marcin Korcz), którzy na łonie natury chcą począć dziecko, aby na zawsze scementować swój związek. 
Próba medialna spektaklu Cezarego Harasimowicza Czworo do poprawki w reżyserii Agnieszki Baranowskiej w Teatrze IMKA w Warszawie
Próba medialna spektaklu Cezarego Harasimowicza "Czworo do poprawki" w reżyserii Agnieszki Baranowskiej w Teatrze IMKA w WarszawieFoto: PAP/Piotr Nowak
O Audycji

Jak się okazuje, obie pary mają inne problemy, ale i jednym i drugim trudno się ze sobą porozumieć. Jaki będzie finał tego spotkania, gdy stare skrzyżuje się z młodym? Czy starsi będą się kochać jak dawniej, a młodzi jak nigdy dotąd? 

-  Wydaje mi się, że jeżeli tekst jest dobrze napisany zawsze działa terapeutycznie i mam nadzieję, że ta sztuka będzie tak działała na widzów. Próbujemy tę komedię grać jak poważny temat. Przecież największe życiowe tragedie to: rozwód, remont... ale rozwód na pierwszym miejscu - mówi aktorka Katarzyna Herman.

Aktor Piotr Machalica mówi, że zgodnie z tytułem sztuki, cała czwórka bohaterów nadaje sie do poprawki.  - Tylko jedni jeszcze mają szansę poddać się tej poprawce, a ta nieco starsza dwójka troszkę mniej, ale też jest możliwe, że gdyby coś ze sobą zrobili ich życie wyglądałoby zupełnie inaczej - podkreśla rozmówca Martyny Podolskiej.

​W audycji także rozmowa z Natalią Korczakowską - reżyserką spektaklu "Metafizyka dwugłowego cielęcia" na podstawie dramatu Witkacego oraz Ewą Błaszczyk, która mówiła o sukcesie tego przedstawienia w Los Angeles. Oczywiście nie zabrakło także kulturalnych propozycji na najbliższy tydzień. ​​Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Natalia Korczakowska (dyrektorka Teatru Studio, reżyserka spektaklu "Metafizyka dwugłowego cielęcia"), Ewa Błaszczyk (aktorka), Katarzyna Herman (aktorka), Piotr Machalica (aktor)

Data emisji: 16.02.2019

Godzina: 5.05

kh

Playlista