Czy miłość może trwać całe życie?

"Czworo do poprawki" to komedia małżeńska Cezarego Harasimowicza. W pensjonacie spotykają się dwie pary - małżeństwo ze stażem (Katarzyna Herman i Piotr Machalica), które wyjeżdża aby podjąć ostatnią próbę ratowania ich rozpadającego się związku oraz pełna emocji i namiętności para młodych ludzi (Agnieszka Sienkiewicz i Marcin Korcz), którzy na łonie natury chcą począć dziecko, aby na zawsze scementować swój związek. 
Próba medialna spektaklu Cezarego Harasimowicza Czworo do poprawki w reżyserii Agnieszki Baranowskiej w Teatrze IMKA w Warszawie
Próba medialna spektaklu Cezarego Harasimowicza "Czworo do poprawki" w reżyserii Agnieszki Baranowskiej w Teatrze IMKA w WarszawieFoto: PAP/Piotr Nowak
O Audycji

Jak się okazuje, obie pary mają inne problemy, ale i jednym i drugim trudno się ze sobą porozumieć. Jaki będzie finał tego spotkania, gdy stare skrzyżuje się z młodym? Czy starsi będą się kochać jak dawniej, a młodzi jak nigdy dotąd? 

-  Wydaje mi się, że jeżeli tekst jest dobrze napisany zawsze działa terapeutycznie i mam nadzieję, że ta sztuka będzie tak działała na widzów. Próbujemy tę komedię grać jak poważny temat. Przecież największe życiowe tragedie to: rozwód, remont... ale rozwód na pierwszym miejscu - mówi aktorka Katarzyna Herman.

Aktor Piotr Machalica mówi, że zgodnie z tytułem sztuki, cała czwórka bohaterów nadaje sie do poprawki.  - Tylko jedni jeszcze mają szansę poddać się tej poprawce, a ta nieco starsza dwójka troszkę mniej, ale też jest możliwe, że gdyby coś ze sobą zrobili ich życie wyglądałoby zupełnie inaczej - podkreśla rozmówca Martyny Podolskiej.

​W audycji także rozmowa z Natalią Korczakowską - reżyserką spektaklu "Metafizyka dwugłowego cielęcia" na podstawie dramatu Witkacego oraz Ewą Błaszczyk, która mówiła o sukcesie tego przedstawienia w Los Angeles. Oczywiście nie zabrakło także kulturalnych propozycji na najbliższy tydzień. ​​Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Natalia Korczakowska (dyrektorka Teatru Studio, reżyserka spektaklu "Metafizyka dwugłowego cielęcia"), Ewa Błaszczyk (aktorka), Katarzyna Herman (aktorka), Piotr Machalica (aktor)

Data emisji: 16.02.2019

Godzina: 5.05

kh

Playlista