"Berek, czyli upiór w moherze 2". Pawlicki: w moim przekonaniu to spektakl o rozumieniu

W audycji spotkanie z aktorem Antonim Pawlickim, który opowiedział o premierze spektaklu "Berek, czyli upiór w moherze 2", o roli lekarza chirurga w nowym serialu Telewizji Polskiej "Echo serca", a także o tym, co lubi robić najbardziej w wolnych chwilach, czyli o podróżowaniu i czytaniu książek.
Aktorzy Ewa Kasprzyk (P) i Antoni Pawlicki (L) podczas próby dla mediów spektaklu Berek, czyli upiór w moherze 2 w reżyserii Ewy Kasprzyk
Aktorzy Ewa Kasprzyk (P) i Antoni Pawlicki (L) podczas próby dla mediów spektaklu "Berek, czyli upiór w moherze 2" w reżyserii Ewy KasprzykFoto: PAP/Tomasz Gzell
O Audycji

"Berek, czyli upiór w moherze 2" to doskonały spektakl, będący kontynuacją przeboju "Berek, czyli upiór w moherze". Grają: Ewa Kasprzyk, Maria Niklińska, Daniel Olbrychski, Antoni Pawlicki, Kamil Kula, Łukasz Płoszajski/Damian Kulec. Spektakl reżyseruje Ewa Kasprzyk.

- W moim przekonaniu druga część spektaklu jest o rozumieniu. Nie tylko o tolerancji gej-moher, tylko szerzej o zrozumieniu relacji, które są między ludźmi: ojciec – syn, sąsiad – sąsiadka, kochanek – kochanka, mąż – żona – mówił Antoni Pawlicki.

A jak aktor ocenia serial "Echo serca", w którym gra główną rolę męską? - W tym scenariuszu podoba mi się to, że postaci są nie jednowymiarowe, że pokazujemy prawdę o pracy lekarzy i nie idealizujemy tego świata – przyznał.

W drugiej części audycji, Katarzyna Pilarska i Maria Stępkowska z Instytutu Teatralnego zaprosiły na trwającą do niedzieli "Teatrotekę Fest" - festiwal spektakli audiowizualnych. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Antoni Pawlicki (aktor), Katarzyna Pilarska i Maria Stępkowska (Instytut Teatralny)

Data emisji: 2.03.2019

Godzina: 5.05

abi

Playlista