"American dream" - czy Ameryka jest lepszym światem?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 14:00
W "Kulturze przy kawie" organizatorka wypraw po Stanach Zjednoczonych - Żaneta Auler mówiła o tym, co jest największą atrakcją dla turystów, którzy chcą na własnej skórze poczuć czym jest "American dream". Zdradziła też, w jaki sposób mieszkańcy radzą sobię ze zwykłą codziennością i wzięła "pod lupę" wszelkie mity związane z utopijnym miejscem.
Audio
  • Rozmowa z Żanetą Auler o wyprawie do Stanów Zjednoczonych (Cztery pory roku/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay/Ronile

Kto będzie się dobrze czuł w Stanach Zjednoczonych? - Na pewno nie ci, którzy oczekiwaliby socjalu, gdyż tutaj on po prostu nie istnieje - mówi Żaneta Auler. Organizatorka wypraw po Stanach Zjednoczonych przyznaje, że Amerykanie są narodem, który potrafi się idealnie promować i sprzedawać na cały świat; atrakcje turystyczne, styl życia i jedzenie. - Sprzedają rzeczy, które nie są najwyższej jakości, ale mają taką siłę przebicia, że niemal każdy słyszał o ich produktach na całym świecie - dodaje.

Co warto naśladować jeśli chodzi o życie Amerykanów, a czego zdecydowanie warto się wystrzegać? - Fascynujący jest optymizm i nieopuszczający ich twarzy uśmiech - stwierdza Żaneta Auler. Dostrzega, że jest to naród wiecznie uśmiechnięty, ale niestety w dużej mierzy uzależniony od leków psychotropowych. - Ludzie pracują na kilku etatach jednocześnie, mając przy tym spore problemy z utrzymaniem się, co w szczególności widać wśród klasy średniej - zauważa pisarka.

Dlaczego w Stanach Zjednoczonych jest wyczuwalny tak duży strach o utratę pracy? Gdzie można spotkać sławy ze świata showbiznesu? Kiedy najlepiej jest zwiedzać Hollywood i czy naprawdę jest to miejsce zapierające dech w piersiach? Jak żyją Polacy w Stanach Zjednoczonych i jak wygląda sytuacja emigrantów? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Żaneta Auler (podróżniczka, bizneswoman, trenerka sportowa, pisarka)

Data emisji: 6.04.2019

Godzina: 5.05

K.A/kh


Czytaj także

Weekend za pół ceny w ramach akcji "Polska - zobacz więcej"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 15:10
Najbliższy tydzień to złote żniwa dla turystów. W dniach 9-11 marca 2018 turystyczne atrakcje będą dostępne dla każdego za mniejsze niż połowę ceny. To m.in. muzea, zamki, instytucje kulturalne, parki rozrywki, a nawet hotele czy podróże.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym mogą nas zachwycić kraje byłego bloku socjalistycznego?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 12:16
Czy kraje Azji Środkowej mają potencjał turystyczny czy ślady postsowieckie tam jednak przeważają i skutecznie zniechęcają do podróży?
rozwiń zwiń