"Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury", czyli urlop z dala od turystów

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 14:08
Aleksandra Klonowska-Szałek jest autorką poradnika "Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury", w którym prezentuje najciekawsze zakątki tych krain podpowiadając, gdzie najlepiej zjeść i gdzie "liznąć" odrobiny kultury. W "Kulturalnej Jedynce" autorka zdradza szczegóły ze swoich podróży po Warmii i Mazurach.
Audio
  • Rozmowa z Aleksandrą Kolonowską-Szałek o podróży na Warmię i Mazury (Kultura przy kawie/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: DariuszSankowski/Pixabay

Każdy, kto ma ochotę zobaczyć coś więcej, niż tylko wysokie budynki i asfaltowe drogi - powinien według pisarki zobaczyć tereny Warmii i Mazur. Aleksandra Klonowska-Szałek zapytana o to, kiedy narodziła się w niej miłość do terenów położonych na łonie natury wskazuje moment, w którym zmęczona warszawskim życiem zapragnęła wybrać się gdzieś nad jezioro. - W Warszawie było trudno znaleźć takie miejsce, więc postanowiłam wybrać się na Mazury i od tego momentu jestem zakochana w tym miejscu - mówi dodając, że udało się jej trafić do najmniej popularnych miejsc, w jakich mogła zaznać ciszy i spokoju. 

- Mój przewodnik opiera się na idei, że to ludzie tworzą miejsca - mówi jego autorka przyznając, że z chęcią pisała o tamtejszych ludziach, którzy z pasją podeszli do budowania pensjonatów i realizowania swoich pomysłów. W "Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury" podróżniczka także wymieniła sklepy, w jakich można zaopatrzyć się w produkty ekologiczne.

Mówi o sobie, że jest gastro turystą, a najbardziej przyciągają ją lokale pachnące świeżo wypiekanym chlebem, czy serami własnej roboty. - Takie miejsca wybieram i pokazuje na swoim portalu - dodaje.

Z jakich powodów warto wybrać się na Warmię, a z jakich na Mazury? Jakie specjały z tamtych zakątków szczególnie poleca autorka poradnika "Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Aleksandra Klonowska-Szałek

Data emisji: 11.05.2019

Godzina: 5.05

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Dorociński: wykonuję zawód, w którym mogę się wyżyć emocjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 10:34
Marcin Dorociński mówi o sobie, że jest normalnym facetem z małej miejscowości, który ma szczęście wykonywać zawód, jaki kocha. Reżyser Borys Lankosz obsadził aktora w filmie "Ciemno, prawie noc". W jaką rolę wcielił się Marcin Dorociński i jakim było to dla niego wyzwaniem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Pszoniak – 50 lat na scenie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 16:49
Wojciech Pszoniak już długo występuje na scenach i przed kamerami, a nadal zastanawia się nad odpowiedzią na pytanie: kim jest aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Almodovaria" muzyczny monodram ukłonem dla twórczości Pedro Almodóvara

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 13:55
W "Kulturze przy kawie" rozmowa ze wspołtwórcami sztuki "Almodovaria", którzy zainspirowani reżyserem Pedro Almodóvarem stworzyli muzyczny monodram, przemycając dużo pierwiastka kobiecości ze sztuk hiszpańskiego reżysera. Premiera odbyła się w czwartek w Teatrze Polonia. W audycji także o wydarzeniach kulturalnych w Warszawie i Krakowie.
rozwiń zwiń