Debiutancka powieść Tomasza Organka

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 05:05
Ma na koncie dwie platynowe płyty, a teraz napisał ksiażkę pod tytułem "Teoria opanowania drogi", która pojawiła się w sklepach 15 maja 2019 roku. 
Audio
  • Tomasz Organek o swojej powieści )Kultura przy kawie/Jedynka)
Tomasz Organek
Tomasz Organek Foto: Polskie Radio

Tomasz Organek jest autorem hitów takich jak "Głupi ja", "Mississippi w ogniu" czy utworu "Niemiłość". Ceniony muzyk był gościem Martyny Podolskiej na antenie radiowej Jedynki. 

"Teoria opanowania drogi" to także teoria psychologiczna zakładająca, że podstawowym źródłem ludzkiej motywacji jest doświadczenie trwogi. Tomasz Organek przyznaje, że wierzy w tę teorie. Wyjaśnia, że końcem każdego człowieka jest śmierć i jest to zjawisko nieuchronne. - Ta świadomość może powodować w nas pewien lęk taki egzystencjalny, podstawowy, który w każdym z nas istnieje - mówi artysta. Tę trwogę potrafimy opanować dzięki samoocenie, która sytuuje nas w społeczeństwie, bądź dzięki światopoglądowi np. chrześcijańskiemu, który obiecuje coś więcej, co istnieje poza śmiercią. Dlatego możemy realizować się aż do kresu życia.

Artysta wyjaśnia, dlaczego zdecydował się na formę powieści, choć wcześniej pisał raczej krótsze utwory literackie i nawet niektóre z nich były publikowane. - W pewnym momencie zrozumiałem, że to jest ten czas, że chcę ja napisać i porwać się na coś takiego, jak powieść - mówi gość Jedynki. 

Czy można porównać pisanie tekstów do piosenek z pisaniem powieści? Jaką ocenę współczesności ma autor/ Czy fabuła powieści ma związek z osobistymi przeżyciami artysty?

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Tomasz Organek

Data emisji: 18.05.2019

Godzina: 5.05

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autor "Kobiety w oknie" nie podgląda ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 12:00
38-letnia psycholog - Anna Fox nie wychodzi z domu. Popijając codziennie merlota, podgląda sąsiadów i tym samym staje się świadkiem pewnego zdarzenia. Tak rozpoczyna się wciągający i popularny na całym świecie thriller psychologiczny pt. " Kobieta w oknie".  Napisał go Amerykanin A. J. Finn, który zadebiutował na rynku wydawniczym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Rybiński: mam szczęście, że moje piosenki są lubiane

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 14:46
Zawsze uśmiechnięty, zarówno na scenie jak też prywatnie. Dobrą energię i sympatię przekazują mu jego fani. Popularność zyskał między innymi dzięki takim przebojom jak "Nie liczę godzin i lat" czy "Znajdę Cię". Jego najnowszy singiel ukaże się już niebawem. Czy stanie się hitem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diamentowy jubileusz Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:41
Niesamowity kunszt Ireny Santor słuchacze mogą podziwiać już 60 lat. Ale artystka nie zwalnia tempa i planuje cykl  jubileuszowych koncertów.
rozwiń zwiń