X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dominika Kluźniak: zagranie w słuchowisku bądź spektaklu jest nobilitacją

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 14:29
Festiwal Dwa Teatry, który potrwa do 27 maja, to prawdziwe święto dla twórców. - Każdy aktor cieszy się, że może przyjść do radia i przeczytać słuchowisko lub gdy może wystąpić w Teatrze Telewizji - powiedziała na antenie radiowej Jedynki Domnika Kluźniak, aktorka. 
Audio
  • Dominika Kluźniak o Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia (Kultura przy kawie/Jedynka)
Dominika Kluźniak
Dominika KluźniakFoto: Grzegorz Śledź/Polskie Radio

Wśród nominowanych w tym roku do nagrody są spektakle "Lato" w reżyserii Jana Englerta oraz "Wesele" Wawrzyńca Kostrzewskiego. W obu przedstawieniach zagrała Dominika Kluźniak. Jednak zanim aktorka wystąpiła w spektaklach, pracowała przy słuchowisku "Warszawianka", którego reżyserem jest również Witold Kostrzewski. Ciekawym zabiegiem, jaki zastosował reżyser było to, że artystka oprócz granej przez siebie postaci była również narratorem czytając didaskalia napisane przez Wyspiańskiego. - To akurat było bardzo ciekawe, że Wawrzyniec mnie o to poprosił i bardzo mi się to podobało. Są tam piękne didaskalia, które same w sobie zasługują na ogromną uwagę, którymi można odmalować to co słuchacz ma zobaczyć oczyma wyobraźni. To było jedno z piękniejszych doświadczeń radiowych - stwierdziła Dominika Kluźniak. 

Czytane przez aktorów słuchowiska w radiu wymagają szczególnej precyzji, umiejętności modulacji głosem i wykorzystania wyobraźni. - To co jest wypowiadane od razu maluje mi się przed oczami. Potrafię sobie wyobrazić, w jakim miejscu teraz rozmawiamy, stoimy i kiedy to się dzieje - dodaje aktorka. 

Jak aktorka wspomina swoje pierwsze słuchowisko w radiu? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy oraz do przeczytania serwisu specjalnego poświeconego Festiwalowi Dwa Teatry. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska 

Gość: Dominika Kluźniak (aktorka filmowa i teatralna) 

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 5.08

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Kukuła: radio jest teatrem wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 10:08
34. słuchowiska z całego kraju oraz 28. spektakli są reprezentowane w ramach XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, który rozpoczał się 24 maja 2019 roku w Sopocie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie emocje kryją się w słuchowiskach sopockiego festiwalu "Dwa Teatry"?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 13:04
W "Kulturalnej Jedynce" mowa o utworach 19. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Dowiedzieliśmy się czym jest słuchowisko współczesne i porozmawialiśmy z twórcami takich dzieł, jak "Pod stopami niebo i nad głową niebo" oraz "W jednym kapciu w drugim bucie", w których można "zasłuchać się" w czasie trwania festiwalu.
rozwiń zwiń