X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Igor Brejdygant: bohaterom trzeba rzucać kłody

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 11:15
- W pisaniu najbardziej lubię to, że trochę nie wiem. Bohaterowie niby są z mojej głowy, ale mi się trochę wymykają. Jak ktoś wchodzi do pokoju, to ja jeszcze nie do końca wiem, co się wydarzy. Dzięki temu się nie nudzę - mówi w "Kulturze przy kawie" pisarz. 
Audio
  • Jak napisać dobry kryminał? (Kultura przy kawie/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Igor Brejdygant to autor powieści kryminalnych: "Paradoks", "Szadź", "Rysa" i "Układ". Ta pierwsza oparta jest na jego własnym scenariuszu serialu Telewizji Polskiej pod tym samym tytułem, w którym główną rolę podinspektora Marka Kaszowskiego wcielił się Bogusław Linda. Gość Jedynki jest także autorem scenariuszy do seriali i filmów. 

- Kiedy piszę, musi mnie to ciekawić. Głównie musi mnie ciekawić postać. Bohaterom, czegokolwiek byśmy nie pisali, trzeba rzucać kłody. Jak nie będziemy tego robić, będzie nudno. Ja sobie sam dosyć dużo kłód w życiu narzucałem pod nogi. Nie do końca wiem po co i dlaczego, ale tak było. Więc mimo tego, że obsadzam kobiety w swoich książkach to trochę im daję z siebie. Pokonywanie przeciwności buduje dramaturgię i czyni powieść ciekawszą - mówi Igor Brejdygant. 

Rozmówca Anny Stempniak zdradza, że przed napisaniem powieści pisze konspekt, który jednak w toku pisania nie tylko coraz bardziej się rozszerza, ale także zmienia. - Zakładam ramy. Wiem kto zabił i po co. Wiem, gdzie mniej więcej mają się wydarzyć punkty przełamania, ale po drodze dzieją się różne rzeczy - mówi pisarz.

Czy kiedykolwiek konspekt zmienił się aż tak, że ostatecznie zabił kto inny niż Igor Brejdygant zakładał pierwotnie? Czy w opinii gościa Jedynki łatwiej pisze się powieści czy scenariusze? Dlaczego głównymi bohaterami jego powieści są głównie kobiety? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Igor Berdygant zdradza także szczegóły dotyczące swoich kolejnych projektów. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Igor Brejdygant (scenarzysta, reżyser i pisarz) 

Data emisji: 15.06.2019

Godzina: 5.09

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody Literackie m.st. Warszawy rozdana

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 12:02
W minioną środę, podczas gali wręczenia Nagród Literackich m. st. Warszawy za całokształt twórczości uhonorowano Ernesta Brylla. Urodzony w 1935 roku poeta, autor tekstów, krytyk filmowy i dyplomata na swoim koncie ma już liczne nagrody, m.in. Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Kto jeszcze został doceniony podczas tegorocznego wydarzenia?
rozwiń zwiń