Co dzisiaj oznacza bycie gwiazdą?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 13:22
Od czwartku (4.07) trwa 24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Do nadmorskiego kurortu zjechali się wszyscy zaproszeni artyści. Dzisiaj o godz. 21 odbędzie się uroczysta gala odsłonięcia odciśniętych dłoni. Co w dzisiejszych czasach oznacza bycie gwiazdą? 
Audio
  • 24. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach (Kultura przy kawie/Jedynka)
Aktor Jarosław Jakimowicz podczas 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach
Aktor Jarosław Jakimowicz podczas 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach Foto: Marcin Bielecki/PAP

Wśród artystów, którzy w tym roku odcisną swoją dłoń, są aktorzy: Anna Gornostaj, Sławomira Łozińska, Mikołaj Roznerski, Zdzisław Kuźniar, wokalistka - Ania Wyszkoni, a także aktor filmowy i teatralny Krzysztof Gosztyła, który w rozmowie z Martyną Podolską zdradził, dlaczego na Alei Gwiazd odciśnie swoją prawą dłoń - Prawa jest bardziej spracowana, bardziej miarodajna. Jeżeli tu z jakichś powodów odciska się tą dłoń, to z powodów swoich prac - mówi aktor. 

Na tegorocznym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach pojawiła się pisarka Katarzyna Grochola, która przedstawia swoją nową powieść kryminalną pt: "Zranić marionetkę". Autorka w audycji "Kultura przy kawie" wyjaśnia kto według niej zasługuje na miano estradowej gwiazdy - Dla mnie gwiazdą jest Kuba Badach, który znakomicie śpiewa, ma olbrzymi talent, a przy okazji jest rozpoznawalny czyli jest znany. (...) Gwiazdą jest ten, kto jest popularny i kto niesie ze sobą niezwykły talent - dodaje pisarka. 

Ciekawa i dosyć nietypowa jest historia aktora Jarosława Jakimowicza, który przez wiele lat nie mógł zobaczyć odciśniętej przez siebie dłoni w Alei Gwiazd. Dlaczego? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie 

Przygotowała: Martyna Podolska 

Data emisji: 6.07.2019

Godzina emisji: 5.09

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przedwojenne gwiazdy były wzorem do naśladowania

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 13:53
Wdzięk, seksappeal i oryginalna niepowtarzalna uroda charakteryzowały przedwojenne gwiazdy, ale kto dziś pamięta te mniej znane nazwiska: "żony swojego męża" Marii Żabczyńskiej, Nory Ney, Reri, czy Lili Zielińskiej? Gwiazdy kształtowały gusta, modę i rozpalały wyobraźnię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Dorociński: wykonuję zawód, w którym mogę się wyżyć emocjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 10:34
Marcin Dorociński mówi o sobie, że jest normalnym facetem z małej miejscowości, który ma szczęście wykonywać zawód, jaki kocha. Reżyser Borys Lankosz obsadził aktora w filmie "Ciemno, prawie noc". W jaką rolę wcielił się Marcin Dorociński i jakim było to dla niego wyzwaniem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutancka powieść Tomasza Organka

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 05:05
Ma na koncie dwie platynowe płyty, a teraz napisał ksiażkę pod tytułem "Teoria opanowania drogi", która pojawiła się w sklepach 15 maja 2019 roku. 
rozwiń zwiń