X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak żył Krzysztof Kamil Baczyński?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 14:49
Ta­lent i za­in­te­re­so­wa­nie li­te­ra­tu­rą prze­ja­wiał już na eta­pie gim­na­zjal­nej edu­ka­cji, za­zna­ja­mia­jąc się nie tyl­ko z pol­ską twór­czo­ścią, ale i wy­bit­ną li­te­ra­tu­rą fran­cu­ską. Sam pró­bo­wał rów­nież pi­sać w tym ję­zy­ku. Jak żył i tworzył poezję Krzysztof Kamil Baczyński?
Audio
  • Rozmowa ze Zbigniewem Wasilewskim o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim (Kultura przy kawie/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ finwal89

- Jego matka, jako pierwsza zaczęła doceniać twórczość syna, a na odwrocie pierwszego wiersza Baczyńskiego napisała "Pierwszy wiersz Krzycha" - powiedział w "Kulturze przy kawie" Zbigniew Wasilewski. Dodał, że ojciec młodego poety nie był aż tak bardzo entuzjastycznie nastawiony, co do pasji swojego syna.

Krzysz­tof Ka­mil Ba­czyń­ski uro­dził się 22 stycz­nia 1921 w War­sza­wie, jako syn żoł­nie­rza Le­gionów Pol­skich i dzia­ła­cza Pol­skiej Par­tii So­cja­li­stycz­nej, a za­ra­zem kry­ty­ka li­te­rac­kie­go, Sta­ni­sła­wa Ba­czyń­skie­go i Ste­fa­nii Zie­leń­czyk, na­uczy­ciel­ki wy­wo­dzą­cej się ze za­sy­mi­lo­wa­ne­go rodu ży­dow­skie­go.

Jak wyglądała twórczość poetycka Krzysztofa Kamila Baczyńskiego? Co zakazanego rozdawał w szkole? Jakie miał poglądy polityczne? Z jaką chorobą zmagał się przez całe życie? W jaki sposób potoczyły się jego losy po ukończeniu gimnazjum? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Zbigniew Wasilewski (pisarz)

Data emisji: 3.08.2019

Godzina emisji: 5.14

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pokolenie Kolumbów w filmie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 20:50
Mogli nie dawać rady, ale wierzyli. Mogli mieć 18 lat, ale i 11, pochodzić z różnych dzielnic i domów. 75 lat temu wszyscy byli Kolumbami. W "Magazynie Bardzo Filmowym" porozmawialiśmy o dokumentach filmowych związanych z Powstaniem Warszawskim.
rozwiń zwiń