Warszawianka, która uwielbia Kraków

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 14:40
W kinach od 15 sierpnia można oglądać komedię kryminalną "Na bank się uda". W jedną z filmowych ról wcieliła się Paulina Gałązka, aktorka na co dzień znana ze spektakli w Teatrze Ateneum, jak również z filmów "Juliusz", "Kobieta sukcesu"  czy serialu "Drogi wolności". Dlaczego aktorka z Warszawy uwielbia Kraków i czy jest to spowodowane rolą w najnowszym filmie?
Audio
  • Wywiad z aktorką Pauliną Gałązką (Jedynka/ Kultura przy kawie)
Aktorka Paulina Gałązka przed premierą filmu Na bank się uda w reżyserii Szymona Jakubowskiego
Aktorka Paulina Gałązka przed premierą filmu „Na bank się uda” w reżyserii Szymona JakubowskiegoFoto: PAP/Marcin Obara

"Na bank się uda" to film w reżyserii Szymona Jakubowskiego, opowiadający o napadzie na bank, którego dokonuje trzech starszych panów. Wnuczkę jednego z nich gra aktorka Paulina Gałązka.

- Olga, czyli moja postać, jest buntowniczką z krakowskiego Podgórza, która ma wielkie serce i jest bardzo równą dziewczyną. Doskonale komunikuje się ze swoim dziadkiem, który przekazał jej wszystkie wartości. Olga jest też bardzo sprytna i bardzo mściwa, co ma wielki wpływ na fabułę filmu - opowiada o najnowszej produkcji Paulina Gałązka.

Akcja filmu dzieje się w Krakowie. Jak warszawianka odnajduje się w Krakowie? - Uwielbiam Kraków, przede wszystkim dlatego, że jestem wielką fanką historii. Bardzo podoba mi się, że Kraków jest tak dobrze zachowany, więc dla mnie to jest gratka tam jeździć. Poza tym w Krakowie jest też dużo wolniejsze tempo życia niż w Warszawie. Mimo że kocham Warszawę i to jest moje miasto, to jednak w Warszawie wszystko toczy się dużo szybciej - tłumaczy aktorka.

Jakim filmem jest "Na bank się uda"? - Jest to film refleksyjny. Na pewno przybliża pokolenie, które we współczesnym społeczeństwie nakierunkowanym na kult młodości, jest odsunięte na bok. Zwraca nam uwagę na trzecią generację, tj. ludzi dojrzałych będących na emeryturze. Nasi bohaterowie decydują się na napad na bank nie z tego powodu, że im się nudzi, tylko dlatego, że nie starcza im na życie - słyszymy w audycji.

Dlaczego aktorka musi zdać egzamin na prawo jazdy? Z jakiego powodu Paulina Gałązka zdecydowała się związać swoje życie z aktorstwem? Czy aktorstwo jest "niepoważnym" zawodem? Dlaczego nauczyła się języka norweskiego? Jaka jest Paulina Gałązka na co dzień?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Paulina Gałązka (aktorka)

Data emisji: 17.08.2019

Godzina emisji: 5.16

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szaflarska. Grać aby żyć" - opowieść o kobiecie silnej i tajemniczej

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:56
Była niezwykle radosną osobą i utalentowaną aktorką. Chociaż przeżyła wiele cierpień i rozczarowań nie pokazywała smutku. W jednym z wywiadów zdradziła, że w Warszawie zakochała się od pierwszego wejrzenia. Mowa o Danucie Szaflarskiej, której wspomnienie możemy przeczytać w biografii autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej pt: "Szaflarska. Grać, aby żyć". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

44 lata temu zmarł Adolf Dymsza - mistrz humoru i piosenki

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 14:17
Dawno temu, w kolejarskiej rodzinie urodził się Adolf Bagiński. Jak robotniczy syn stał się jednym z najpopularniejszych aktorów przedwojennej Polski już jako Adolf Dymsza? 
rozwiń zwiń