Znawczyni kobiecych dusz? Rozmowa z Anetą Todorczuk

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 11:11
W Teatrze WARSawy można oglądać monodram "Kobieta, która wpadała na drzwi" w reżyserii Adama Sajnuka. To opowieść o czterdziestoletniej kobiecie, matce czwórki dzieci i o jej zmaganiach z codziennością w Dublinie. Monolog uzupełniają poetyckie teksty piosenek Sinead O'Connor.
Audio
  • Aneta Todorczuk-Perchuć o swoim najnowszym monodramie (Kultura przy kawie/Jedynka)
Aneta Todorczuk
Aneta Todorczuk Foto: PAP/archiwum Kmieciński

Pierwszym monodramem Anety Todorczuk była "Matka Polka Terrorystka". Później były "Matka, Żona, Kochanka" i  "Projekt Kofta". Artystka mówi w "Kulturze przy kawie", że "Kobieta, która wpadała na drzwi" to jej najważniejszy, najpoważniejszy monodram o największej wadze artystycznej i społecznej.

- Ogromną wartość artystyczną mają utwory Sinead O'Connor, wokół których krążymy i wspaniale napisany tekst Roddy'ego Doyle'a - podkreśla aktorka.

Rozmówczyni Martyny Podolskiej zdradza, że sporo kosztuje ją granie tego monodramu. - Przez prawie 20 lat mojego bycia na scenie zawsze powtarzam, że zdejmuję kostium, zostawiam go w garderobie i nie wynoszę roli do życia, tak tutaj mimo, że jestem teraz przed zagraniem spektakli, już chodzę z tą gula w gardle, chodzę z tym tematem w głowie. Nie da się dobrze zagrać czegoś tak trudnego i ciężkiego bez przepracowania tego w sobie - mówi Aneta Todorczuk.


PiArt Studio/Youtube


Jak aktorka godzi życie zawodowe z byciem mamą? Czy chciałaby zagrać mężczyznę? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której usłyszeć można także utwory wykonywane przez Anetę Todorczuk.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Aneta Todorczuk

Data emisji: 12.10.2019

Godzina emisji: 5.16

kh

Czytaj także

Muzyczny debiut Katarzyny Warnke

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 12:08
Przez wiele lat grała w teatrze, najpierw w Starym Narodowym Teatrze w Krakowie, później w TR Warszawa. Porzuciła jednak teatr, by zająć się filmem. Od kilku lat gra u Patryka Vegi, a także nie schodzi z okładek kolorowych pism. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Kluźniak: zagranie w słuchowisku bądź spektaklu jest nobilitacją

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 14:29
Festiwal Dwa Teatry, który potrwa do 27 maja, to prawdziwe święto dla twórców. - Każdy aktor cieszy się, że może przyjść do radia i przeczytać słuchowisko lub gdy może wystąpić w Teatrze Telewizji - powiedziała na antenie radiowej Jedynki Domnika Kluźniak, aktorka. 
rozwiń zwiń