Druga młodość starych filmów

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 05:05
Z przyjemnością oglądamy dawne filmy, te z lat 50. i 60., ale także i te przedwojenne, które zostały zrekonstruowane cyfrowo. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fer Gregory

Oczyszczanie i naprawianie obrazu i dźwięku z negatywów filmowych to pracochłonny, wymagający, kosztowny proces i to właśnie o nim opowiadaćmyw "Kulturze przy kawie". 

Rozmawiamy ze specjalistami w tym temacie - Katarzyną Mikstal i Michałem Pieńkowskim. Pytamy również słuchaczy o ich ulubione zrekonstruowane filmy. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Katarzyna Mikstal i Michał Pieńkowski (Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny)

Data emisji: 23.11.2019 r. 

Godzina emisji: 5.06

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: apetyt na życie towarzyszy mi na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:03
Agnieszka Grochowska od lat gra w międzynarodowych produkcjach. Chociażby w filmie "Teen Spirit", który właśnie wszedł do amerykańskich kin. W audycji opowiedziała o początkach swojej światowej już kariery, barierach językowych oraz o tym jak pogodzić życie na walizkach z życiem rodzinnym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Stankiewicz o filmie: najważniejszy jest człowiek

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 11:30
Podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni otrzymał nagrodę w kategorii drugoplanowy aktor męski za rolę w filmie "Pan T" w reżyserii Marcina Krzyształowicza. Od lat rozśmiesza i bawi, chociażby w "Kabarecie na końcu świata". Szerszej publiczności znany jest z serialu "Barwy szczęścia", w którym wciela się w komediową postać "Ricardo". O filmie "Pan T", o nowych zawodowych wyzwaniach i wrażliwości w audycji "Kultura przy kawie" opowiada Sebastian Stanki Stankiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sztandar wolności". Repremiera przedwojennego hitu z Piłsudskim w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 08:04
Fabularyzowany dokument z 1935 roku był najszerzej dystrybuowanym za granicą polskim filmem. Kinowy pomnik dla Józefa Piłsudskiego wyświetlano w Europie, Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych. Teraz, dzięki wysiłkom Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego, można go będzie zobaczyć ponownie. 
rozwiń zwiń