"Połączenie koncertu i pokazu tańca współczesnego". Bovska o projekcie "Sorrento Performance"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:59
Projektuje, ilustruje, ale my głównie znamy ją jako wokalistkę. Skończyła Uniwersytet Muzyczny i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Pod koniec kwietnia wydała swój czwarty album studyjny, a teraz przygotowuje dla nas spektakl "Sorrento Performance". Gościem audycji "Kultura przy kawie" była Magda Grabowska-Wacławek, czyli Bovska.  
Bovska
BovskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
50:15 2020_07_04 05_05_37_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 Bovska opowiada o projekcie "Sorrento Performance" (Kultura przy kawie/Jedynka)

 

W marcu 2016 roku Bovska wydała debiutancki album studyjny pt. "Kaktus". Od tego czasu artystka pracowała nad wydawaniem kolejnych krążków. Pod koniec kwietnia br. światło dzienne ujrzała jej czwarty album. - Daje płycie pożyć mniej więcej półtora roku, a w międzyczasie powstają nowe piosenki. (...) Myślę, że te kolejne płyty, pisanie, pcha mnie gdzieś dalej w osobistym życiu - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia Magda Grabowska - Wacławek, czyli Bovska.  

źródło: Bovska/Youtube 

Twórczość w czasie pandemii 

Płyta "Sorrento" powstawała w nietypowym i trudnym dla wszystkich artystów czasie - pandemii koronawirusa. Jak stwierdziła wokalistka promocja tej płyty była inna niż dotychczas. - Nie wychodziłam z domu, miałam ustawiony grafik rozmów na temat tej płyty. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy chcieli ze mną porozmawiać wśród tych wszystkich tragicznych newsów, które do nas docierały ze świata i z Polski - dodała. 


Dlaczego "Sorrento"? Artystka w tej pięknej miejscowości napisała pierwszą piosenkę na płytę. W rozmowie z Martyną Podolską zdradziła, za co kocha Włochy. - Za język, za bogactwo kultury, otwartość i te piękno, które mnie otacza z każdej strony. To wszystko tworzy mieszankę, dzięki której można bardzo zmysłowo poczuć życie - słyszymy. - Za każdym razem gdy tam jadę to czuje więcej i mogę oderwać się od tej rzeczywistości domowej i doznać większej radości z życia - dopowiedziała Bovska. 


źródło: Bovska/Youtube 

"Sorrento Performance"

W najbliższą środę 8 lipca o godz. 19.00 artystka zaprezentuje online swoim fanom "Sorrento Performance", będący połączeniem koncertu i pokazu tańca współczesnego. Projekt jest współtworzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu NCK "Kultura w sieci". 

- Działamy nad projektem od kilku tygodni. Proces jest złożony bo wymaga bardzo specyficznego przygotowania zarówno ze strony muzycznej jak i tanecznej. Do tego dochodzą elementy scenografii, z którymi też się ćwiczy - powiedziała Bovska.  


Zapraszam Was na wydarzenie zupełnie niezwykłe. Sorrento Peformance to nie tylko koncert. To spektakl, którego główną...

Opublikowany przez Bovskę Czwartek, 18 czerwca 2020

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Magda Grabowska-Wacławek (Bovska)

Data emisji: 4.07.2020 

Godzina: 5.00-6.00

ans