"Trzy dni deszczu". Aktor Rafał Mohr debiutuje jako reżyser

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 05:05
Z okazji premiery spektaklu "Trzy dni deszczu" w stołecznym Teatrze WARSawy w audycji "Kultura przy kawie" spotkaliśmy się z Rafałem Mohrem, aktorem teatralnym i filmowym, który debiutuje jako reżyser. Opowiada o jego sposobie widzenia teatru.
Plakat przedstawienia Trzy dni deszczu
Plakat przedstawienia "Trzy dni deszczu"Foto: mat. promocyjne

Nan i Walker spotykają się po latach w dniu odczytania testamentu swojego ojca, wybitnego architekta. Wiedzą tylko tyle, że z pewnością odziedziczą rodzinny dom. Dołącza do nich Pip, który jest synem Theo, wieloletniego przyjaciela i zawodowego wspólnika zmarłego Neda. Ku zaskoczeniu wszystkich dom, który stanowi wybitne dzieło architektury, trafia w ręce Pipa. 


Posłuchaj
51:23 2020_08_29 05_05_30_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 Kultura przy kawie 29 sierpnia godz. 05:05

 

"Trzy dni deszczu" to dramat obyczajowy podejmujący problem naszych życiowych wyborów i związanych z tym późniejszych konsekwencji. Treść dramatu wprowadza widza w temat dziedziczenia po przodkach różnego rodzaju stereotypowych zachowań, sposobu myślenia, a nawet chorób. To opowieść o samotności i braku komunikacji. O osobistej wolności i cenie, którą musimy zapłacić za szczęście. 

Całość sztuki osadzona jest na precyzyjnej i psychologicznej grze aktorskiej, która pozwala widzowi wejść w świat bohaterów. Świat, który może być z powodzeniem lustrzanym odbiciem naszego życia.

W audycji spotkaliśmy się również z dr. Tomaszem Makowskim, dyrektorem Biblioteki Narodowej. Rozmowa dotyczyła "Imienin Jana Kochanowskiego" w Ogrodzie Krasińskich odbywających się właśnie w sobotę w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Rafał Mohr (aktor, reżyser), dr Tomasz Makowski (dyrektor Biblioteki Narodowej)

Data emisji: 28.08.2020 

Godzina emisji: 5.06

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magdalena Lamparska: szczęście jest nieskomplikowane

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 05:05
Swoim pozytywnym myśleniem, energią, pasją do podróżowania, zaraża innych. Do tego działa w Fundacji Gerlsy. Aktorka Magdalena Lamparska pomimo pandemii nie zwalnia tempa i sięga po swoje kolejne marzenia. W "Kulturze przy kawie" opowiedziała m.in. o szczęściu, które stara się przyciągać swoim myśleniem. 
rozwiń zwiń