"Trucking Girl", czyli dziewczyna i jej ogromna ciężarówka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 05:05
Chciała być dentystką, startowała w konkursie Miss Polonia. Prowadzić samochód nauczył ją pierwszy chłopak. Pokochała ciężarówki i długie trasy, chociaż jej rodzina nigdy nie podróżowała. Gościem audycji "Kultura przy kawie" była Iwona Blecharczyk.
Okładka książki Trucking Girl Iwony Blecharczyk
Okładka książki "Trucking Girl" Iwony BlecharczykFoto: Wydawnictwo MUZA S.A.

Jej wideorelacje z trasy oglądają miliony osób. To jej firma Mattel przyznała wyjątkowy tytuł "Barbie Shero" - ambasadorki akcji pomagającej dziewczynkom na całym świecie uwierzyć, że mogą być, kim tylko chcą. I Iwona Blecharczyk ma lalkę Barbie na swoje podobieństwo.

Posłuchaj
51:07 2020_10_31 05_05_42_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 Niedoszła Miss Polonia i jej 16-kołowa ciężarówka (Kultura przy kawie/Jedynka)

Miała być nauczycielką i nawet przez rok uczyła dzieci języka angielskiego. - Ja się do tego nie nadawała, nie odczuwałam w uczeniu dzieci żadnego powołania, nie miałam w tym żadnej pasji, co więcej ja wtedy jeszcze mentalnie czułam się trochę jak dziecko - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia.

Co taką dziewczynę jak Ty skłoniło do pracy na TIRach!? A co jak złapiesz kapcia!? Jak reagują na ciebie koledzy?...

Opublikowany przez Iwonę Blecharczyk Trucking Girl Środa, 28 października 2020

Już w czasie studiów jeździła ze swoim ówczesnym chłopakiem w obsadzie ciężarówki. - Bardzo mi się podobały duże ciężarówki, czułam, że będę dobrym kierowcą, ale nigdy nie myślałam, że będę kierowcą zawodowym, będę jeździła za granicę i wyjadę do Ameryki - przyznaje.

Iwona Blecharczyk/Youtube

Iwona Blecharczyk specjalizuje się w transporcie ponadnormatywnym, czyli przewozie takich rzeczy, które nie mieszczą się na naczepę standardowej ciężarówki. -Wożę łopaty do śmigieł elektrowni wiatrowych, które mają około 60 metrów długości, czyli tyle, ile pięć normalnych ciężarówek - wyjaśnia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Kultura przy kawie" 

Prowadził: Martyna Podolska

Gość: Iwona Blecharczyk (kierowca ciężarówki, autorka książki "Trucking Girl")

Data emisji: 31.10.2020

Godzina emisji: 5.05

ag


Zobacz więcej na temat: Martyna Podolska samochody

Czytaj także

Artur Zygmuntowicz: Białorusini są mistrzami życia w rozkroku

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 09:29
- Białorusini są mistrzami życia w rozkroku, ponieważ jest to rzeczywistość, w której są, od niej nie da się uciec - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Białoruś - autor książki "Białoruś imperium kontrastów" Artur Zygmuntowicz. To książka wymykającą się definicjom. Jest jednocześnie reportażem, publikacją podróżniczą, zbiorem zabawnych anegdot oraz błyskotliwych obserwacji socjologicznych, do których materiał został zebrany przez autora podczas czterech podróży do tego kraju, w tym dwóch rowerowych. A jaka jest Białoruś?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Serca bicie". O fenomenie Andrzeja Zauchy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 10:30
- Serce Andrzeja Zauchy biło do wszystkich ludzi. On bardzo lubił ludzi, bardzo kochał swoją rodzinę. Za przyjaciółmi był w stanie skoczyć w ogień - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Olkowicz, współautorka biografii artysty pt. "Serca bicie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdarzyło się w Watykanie". Magdalena Wolińska-Riedi: napisałam tę książkę z pragnienia duszy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 05:05
- Chciałam skupić się na pontyfikacie naszego papieża św. Jana Pawła II dlatego, że to był kawał wielkiej historii Kościoła i świata. Przez 27 lat ludzie, którzy są bohaterami mojej książki byli u jego boku - mówi w "Kulturze przy kawie" w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarka, autorka i korespondentka TVP w Rzymie. 
rozwiń zwiń