Marcin Januszkiewicz śpiewa utwory Perfectu i Lady Pank

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 05:05
W "Kulturze przy kawie" odwiedził nas aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz, który właśnie wydaje płytę poświęconą twórczości dwóch polskich kultowych zespołów "Perfect Lady Pank".
Marcin Januszkiewicz
Marcin JanuszkiewiczFoto: Czwórka/Mateusz Fusiarz

kozakiewicz dariusz 1200x660.jpg
Dariusz Kozakiewicz: nie tak Perfect chciał pożegnać się z publicznością

To druga płyta artysty. Na pierwszej wziął na warsztat piosenki Agnieszki Osieckiej. Teraz zajął się znanymi i lubianymi przebojami dwóch legendarnych, polskich grup .


Posłuchaj
50:27 2020_12_05 05_05_43_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 Marcin Januszkiewicz o płycie z utworami zespołów Perfect i Lady Pank (Kultura przy kawie/Jedynka

 

januszkiewicz marcin 1200.jpg
Marcin Januszkiewicz: Perfectem zaraził mnie tata, Lady Pank słuchałem z kolegami

Czas pandemii to nie jest dobry czas na wydawanie płyty. Ale muzyk wyjaśnia, że tak długo czekał w - jak to ujął - blokach startowych, że jest już dalej. - To już powstało, czekało i teraz nadszedł moment, żeby to wypuścić - mówi. On sam zajmuje się już nowymi projektami.

W lecie udało się zagrać koncert online i utwory zostały ciepło przyjęte przez publiczność. - Koncert daje taki dodatkowy element, którego nie słychać na płycie - podkreśla.

Marcin Januszkiewicz przyznaje, że na płycie więcej jest utworów Lady Pank, ale to nie znaczy, że preferuje któryś z tych zespołów. - Bardziej mi to pasowało do tego punktu widzenia, jaki mam dzisiaj Anno Domini 2020 - wyznaje.

 Marcin Januszkiewicz/Youtube


Porównując obecną płytę do pierwszej "Osiecka po męsku" Marcin Januszkiewicz ma poczucie, że rozwija się w tym, co robi. - Mam wrażenie, że jest to krok naprzód i poszukiwanie inspiracji oraz stylów muzycznych jest dla mnie inspirujące - mówi piosenkarz.

Po nagraniu płyty powrócił do aktorstwa. Wziął udział w kręceniu kontynuacji filmu "Dług", a także w serialu.

W audycji rozmawiamy także z autorką Anną Augustyn-Protas o jej biografii "Beata Tyszkiewicz, portret damy" oraz prezentujemy program dwóch teatralnych festiwali "Warszawskich Spotkań Teatralnych". 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: "Kultura przy kawie" 

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Marcin Januszkiewicz (aktor, muzyk, piosenkarz)

Data emisji: 5.12.2020

Godzina emisji: 5.05

ag


Czytaj także

Perfect i Lady Pank w nowej odsłonie. Marcin Januszkiewicz: to tytani, geniusze, wirtuozi

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 11:30
Po debiutanckiej płycie "Osiecka po męsku" z utworami Agnieszki Osieckiej, aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz sięgnął po utwory dwóch kultowych polskich zespołów - Perfectu i Lady Pank. - To moje ulubione zespoły z dzieciństwa, na których się wychowałem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń