Janek Traczyk: na płycie "Nadal Jestem" zdradzam trochę swoich sekretów

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 09:30
- Na co dzień jestem introwertykiem. Nie potrafię się od razu wszystkim z każdym dzielić. Natomiast na scenie, na koncertach pojawia się taka potrzeba - podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia Janek Traczyk.
Okładka płyty Jana Traczyka Nadal Jestem
Okładka płyty Jana Traczyka "Nadal Jestem"Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
50:11 2020_12_12 05_05_39_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 Janek Traczyk: na płycie "Nadal Jestem" zdradzam trochę swoich sekretów (Kultura przy kawie/Jedynka)

 

Janek Traczyk (rocznik 1985) - aktor musicalowy, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie piosenki oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji.

muzyka 1200.jpg
"Muzyczna Jedynka"

Debiutował jako dziecko w operze "Pan Marimba" w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011-2017 występował na deskach teatru Studio Buffo, jest aktorem Teatru Muzycznego "Roma" w Warszawie, a także Teatru im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W 2014 roku miała miejsce premiera spektaklu muzycznego "Byłem w Ameryce", napisanego wspólnie przez Jana Traczyka (muzyka, scenariusz) i Piotra Orycha (teksty piosenek, scenariusz).

Współpracuje ze Studiem Accantus, gdzie nagrał covery takich utworów jak m.in. "Dla Sary" z musicalu "Taniec Wampirów", "Czas Katedr" (Notre-Dame de Paris), "Twój śpiew" (Love Never Dies), czy "To, co ukochałem" z bajki Książę Egiptu. Można go było zobaczyć w programach: "Szansa na sukces", "The Voice of Poland", "Must be the Music. Tylko muzyka" i "Twoja twarz brzmi znajomo". Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich.

Czytaj także:

Co można znaleźć w piosenkach?

27 listopada br. ukazała się debiutancka płyta Janka Traczyka "Nadal Jestem", którą poprzedzały single: "Nadal Jestem", "Bezpieczny Ląd" i "Na miłość przyjdzie czas". To zbiór historii zgromadzonych na przestrzeni lat. Artysta wchodzi w świat męskiej wrażliwości i emocjonalności opowiadając o miłości, która ma wiele twarzy. Porusza tematy wsparcia w trudnych chwilach oraz radzenie sobie z dotkliwymi przeżyciami przez dostrzeganie piękna każdego dnia.

W audycji "Kultura przy kawie" Janek Traczyk podkreślił, że zawsze miał potrzebę tworzenia swoich rzeczy, opowiadania swoich historii. - Wiedzą to osoby, które przychodzą na koncerty. Na co dzień nie jestem duszą towarzystwa. Nie jestem osobą, która opowiada, co tam u niej. Natomiast na koncertach czuję jakąś taką aurę, potrzebę tego, żeby się uzewnętrzniać. To też można znaleźć w tych piosenkach  - powiedział.

- Zawsze miałem takie podejście, że chcę śpiewać jakieś swoje historie, swoje emocje, bo cenię to, że potem na scenie, wykonując te piosenki, jest prawda. Natomiast na płycie są wyjątki. W czasie lockdownu związanego z pandemią koronawirusa udostępniłem usługę "piosenka na życzenie". Ludzie przysyłali mi teksty i na ich podstawie powstały piosenki. Na płycie znalazły się trzy takie utwory - wyjaśnił. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Janek Traczyk - Bezpieczny Ląd (Official Video). Profil: Janek Traczyk Official


  W audycji także:

  - premiera specjalnego dwupłytowego wydawnictwa "95 lat Polskiego Radia". Album zawiera 16 wyjątkowych piosenek, tworzących kanon polskiej muzyki rozrywkowej. Utwory zostały wybrane przez Słuchaczy i nagrane w dwóch aranżacjach: oryginalnej oraz nowej, autorstwa Adama Sztaby i Krzysztofa Herdzina,

  Album "95 lat Polskiego Radia" Album "95 lat Polskiego Radia"

  - Słuchowisko "Szepty rzeki" - w ramach obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski w Programie 1 Polskiego Radia będzie można posłuchać w sobotę (12.12) wieczorem spektaklu radiowego, którego tematyka dotyczy dziejów tego miasta. To pierwsze w historii słuchowisko, w którym akcja rozgrywa się w Bydgoszczy. Dorota Kołodziejczyk odwiedziła studio, w którym powstawały "Szepty rzeki" i porozmawiała z twórcami.
  Festiwal Mała Boska Komedia (11-13.12) - odbywający się w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia - przegląd najnowszych spektakli dla dzieci i młodzieży. W audycji rozmawiała z reżyserką Magdaleną Miklasz o przedstawieniu "Piotruś Pan i Jakub Hak" (do obejrzenia online). - To absolutnie na nowo napisany dramat, kolejna wersja Piotrusia Pana - wyjaśniła gość radiowej Jedynki. 

  ***

  Tytuł audycji: "Kultura przy kawie" 

  Prowadzi: Martyna Podolska

  Data emisji: 12.12.2020

  Godzina emisji: 5.05

  Jedynka/Wikipedia/kk

  Zobacz więcej na temat: Martyna Podolska MUZYKA

  Czytaj także

  Jakub Małecki: szukam niezwykłości w tym, co nas otacza

  Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 13:49
  - Zawsze interesowało mnie coś więcej niż rzeczywistość. Poszukiwanie czegoś, co jest gdzieś tam pod spodem. Pod tą najbardziej wierzchnią warstwą świata, który widzimy - mówi w "Kulturze przy kawie" w Programie 1 Polskiego Radia pisarz Jakub Małecki - autor książki "Horyzont", którą można bezpłatnie pobrać w ramach akcji Czytaj PL. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Wracaj". Premiera nowej płyty Pawła Domagały

  Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 05:05
  W "Kulturze przy kawie" wraz z aktorem i wokalistą Pawłem Domagałą rozmawiamy o jego nowej, trzeciej płycie - "Wracaj".
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Marcin Januszkiewicz śpiewa utwory Perfectu i Lady Pank

  Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 05:05
  W "Kulturze przy kawie" odwiedził nas aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz, który właśnie wydaje płytę poświęconą twórczości dwóch polskich kultowych zespołów "Perfect Lady Pank".
  rozwiń zwiń