"Bardzo atrakcyjna konwencja dla widzów". Katarzyna Dąbrowska o spektaklu "Kuchnia Caroline"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 14:40
Warszawski Teatr Współczesny 23 stycznia na swojej stronie internetowej zaprezentuje premierę online przedstawienia "Kuchnia Caroline" według sztuki Torbena Bettsa w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. - To jest bardzo atrakcyjna konwencja dla widzów, ale też wyzwanie dla aktorów, ponieważ tragifarsa wymaga od nas w pełni palety barw aktorskich - mówi w radiowej Jedynce Katarzyna Dąbrowska wcielająca się w postać Sally Mackie. 
Katarzyna Dąbrowska
Katarzyna DąbrowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
48:16 2021_01_23 05_06_13_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 "Bardzo atrakcyjna konwencja dla widzów". Katarzyna Dąbrowska o spektaklu "Kuchnia Caroline" (Kultura przy kawie/Jedynka)

 

Główna bohaterka Caroline Mortimer jest gwiazdą telewizyjnego programu kulinarnego. Co tydzień oglądają ją dwa miliony widzów, książki jej autorstwa rozchodzą się w niebotycznych nakładach, jej życie jest na pozór idealne.

- To opowieść o ludziach, którzy lukrują swoje życie i żyją we własnej fikcji, kreują je nieustannie, trochę zapominając, gdzie jest granica pomiędzy między życiem a telewizją i mediami społecznościowymi - wyjaśnia Katarzyna Dąbrowska. - W życiu Caroline obserwujemy takie jej zakłamanie. Wszystkie te wydarzenia, które się dzieją przez ten jeden wieczór, wydają się czasami przerażające, a czasami śmieszne - dodaje. 

Premiera spektaklu na deskach Teatru odbyła się rok temu. Tym razem będziemy mogli zobaczyć spektakl w wersji online. - Nie będzie to przestawienie teatralne, w którym widzimy cały czas z daleka scenę i od czasu do czasu jakieś zbliżenia, ale te kamery podążały za nami po scenie, więc będą i filmowe zbliżenia i filmowe kadry - zaznacza gość audycji. - Mam nadzieję, że sztuka nie straciła na swojej teatralności, ale jednocześnie jest na tyle współczesna i nowoczesne, że może się w tej wersji internetowej, filmowej czy telewizyjnej odnaleźć - ocenia. 

Gra, czyta, śpiewa i ... gotuje 

Katarzyna Dąbrowska gra w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, czyta książki i zachwycająco śpiewa. Na co dzień jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, a szerokiej publiczności dała się poznać dzięki roli w serialu "Na dobre i na złe". 

Aktorka w rozmowie z Martyną Podolską wyznaje, że stara się zachować część prywatności dla siebie.  - To jest trudne w tym zawodzie i uczyłam się tego na bieżąco z dnia na dzień. (...) Przesiewam treści, które umieszczam w internecie, bo chronię swoją prywatność. Zależy mi na tym, żeby mieć jakąś część tego swojego życia dla siebie - dodaje. 

Jaką kuchnię lubi Katarzyna Dąbrowska? - Prostą, lubię kuchnię włoską, polską. Od jakiegoś czasu nie jadam mięsa, więc polskie smaki muszą wyć wegetariańskie - stwierdza. Aktorka przyznaje również, że sama lubi gotować. - Mam wrażenie, że pandemia sprawiła, że gotuję więcej. Eksperymentuję często w kuchni ucząc się przy tym nowych rzeczy - dopowiada. 

***

W dalszej części audycji aktorka zdradza jak rozpoczęła się jej przygoda z Teatrem Polskiego Radia oraz co wydarzy się w jej życiu teatralno-filmowym. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Katarzyna Dąbrowska (aktorka, wokalistka)

Data emisji: 23.01.2021 r. 

Godzina emisji: 5.06

mat. promocyjne/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magdalena Lamparska: szczęście jest nieskomplikowane

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 05:05
Swoim pozytywnym myśleniem, energią, pasją do podróżowania, zaraża innych. Do tego działa w Fundacji Gerlsy. Aktorka Magdalena Lamparska pomimo pandemii nie zwalnia tempa i sięga po swoje kolejne marzenia. W "Kulturze przy kawie" opowiedziała m.in. o szczęściu, które stara się przyciągać swoim myśleniem. 
rozwiń zwiń