"Mam nadzieję, że ta książka stanie w szranki z najlepszymi". Debiut prozatorski dr. Sylwestra Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 09:45
Gościem audycji "Kultura przy kawie" był dr Sylwester Kowalski - psychoterapeuta, wykładowca akademicki i autor poradników ("Relaks progresywny Jacobsona", "Trening autogenny Schultza"). Od niedawna w księgarniach dostępna jest jego nowa książka pt. "Frank Carnegie R-26".
Okładka książki Frank Carnegie R-26
Okładka książki "Frank Carnegie R-26"Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
43:55 2021_03_13 05_08_33_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 "Mam nadzieję, że ta książka stanie w szranki z najlepszymi". Debiut prozatorski dr. Sylwestra Kowalskiego (Kultura przy kawie/Jedynka)

 

Sprawa śmierci Audrey Spencer wydawała się oczywista. Nie dla wszystkich. Telewizyjny reporter Frank Carnegie postanawia dotrzeć do szokującej prawdy. Zbiegi okoliczności nie istnieją. Trzeba dostrzec sieć powiązań. Gdy najbardziej zaufani przyjaciele stają się wrogami, Frank musi polegać na obcych. Liczba ofiar wzrasta, a czasu jest coraz mniej. Czy uda mu się dotrzeć do prawdy? Czy sam wpadnie w sidła, a koroner wypisze także jego akt zgonu? 

Mam nadzieję, że ta książka stanie w szranki z najlepszymi

- Pisanie to pasja. Tworzenie książek, płyt, treningów jest niczym potężny, przyciągający magnes. Daje mi napęd do życia, pogodę ducha, sprawia ogromną satysfakcję. Cieszę się, że mogę się dzielić swoimi przemyśleniami, wiedzą i pomysłami z czytelnikami. Moja twórczość, choć wydaje się różnorodna, ma pewien wspólny mianownik - ludzką psychikę - powiedział w Programie 1 dr Sylwester Kowalski.

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że od zawsze fascynował go mózg, jego działanie, to, w jaki sposób odbiera rzeczywistość. - Działanie tego niewielkiego, i wielkiego zarazem, organu stanowi jedną z największych i najtrudniejszych do rozwiązania zagadek dla ludzkości. Wiele osób, czytając moje teksty naukowe czy popularnonaukowe, pytało mnie, dlaczego nie wykorzystam swojego lekkiego pióra do napisania czegoś innego - wskazał.

Tak powstała powieść "Frank Carnegie R-26". - Czy stanie ona w szranki z najlepszymi z tego gatunku w Polsce? Mam nadzieję, że tak. Co do konkurencji, niełatwego rynku... nie obawiam się tego. Polski czytelnik jest bardzo mądrym czytelnikiem, często wychowanym na świetnych autorach zachodnich, najczęściej posiada duże doświadczenie czytelnicze i sam może ocenić, co mu się naprawdę podoba - stwierdził.

Co zrobić, by dobrze zacząć dzień? Jakie są tajniki sztuki odstresowania? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Czytaj także:


Poza tym w audycji:

sts pap 663.jpg
Studencki Teatr Satyryków - zbuntowani zetempowcy

13 marca to oficjalna data założenia działającego w latach 1954-1975 w Warszawie Studenckiego Teatru Satyryków STS - wtedy odbyła się pierwsza próba teatru, przez który przewinęła się plejada najlepszych aktorów i autorów. W audycji można posłuchać piosenek STS-owych.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr Sylwester Kowalski (psychoterapeuta, wykładowca akademicki i autor poradników)

Data emisji: 13.03.2021 r. 

Godzina audycji: 5.05

kk

Czytaj także

Życie barwniejsze niż filmy - Michał Waszyński

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 17:11
W audycji "Kultura przy kawie", w związku z 56. rocznicą jego śmierci, mówiliśmy o reżyserze, producencie i scenarzyście filmowym Michale Waszyńskim, nazywanym najbardziej płodnym twórcą polskiego kina lat 30. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa książka Sally Rooney. "Chłodna precyzja i sprawozdawczość"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 15:23
- Kunszt Sally Rooney nie polega na tym, że ona potrafi czarować słowem. Jej proza jest bardzo zdyscyplinowana i konsekwentna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Witczak, tłumacz książki irlandzkiej pisarki pt. "Rozmowy z przyjaciółmi". Na czym polega fenomen i popularność jej twórczości?
rozwiń zwiń