X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unijna wizja osłabionej po wyborach Angeli Merkel

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 12:30
Niemcy pozostają motorem napędowym UE.
Audio
zdjęcie Angeli Merkel
zdjęcie Angeli MerkelFoto: pixabay.com

W Niemczech z trudem tworzy się nowy rząd. Angela Merkel, mimo niezadowolenia w szeregach CDU, chce pozostać kanclerz Niemiec na kolejną kadencję. Planuje też nadal szefować partii wbrew krytyce w szeregach CDU za rezultat koalicyjnego kompromisu. Za utrzymanie się u władzy, Merkel oddała aż sześć ministerstw w ręce koalicjanta – SPD. Z funkcji ministra spraw zagranicznych zrezygnował Martin Schulz, lider SPD. Mimo wewnętrznych problemów Niemiec, Angela Merkel pozostaje jednak „żelazną damą” polityki Unii Europejskiej, a Niemcy są nadal motorem napędowym Wspólnoty zarówno pod względem gospodarczym jak politycznym. Jaka jest unijna wizja osłabionej po wyborach Angeli Merkel?  

 

Tytuł audycji : Euranet Plus - Europejskie Menu
Prowadzi: Paweł Lekki, Henryk Szrubarz, R. Małkiewicz
Data emisji: 12.02.2018
Godzina emisji: 12:30