X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawa autorskie w UE

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 12:28
PE wstrzymuje prace nad kontrowersyjną zmianą w prawie autorskim w sieci.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

W Strasburgu Parlament Europejski głosował nad nową unijną dyrektywą w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Europarlamentarzyści opowiedzieli się przeciw dalszym pracom nad tak zwanym ACTA 2, czyli nowym prawom autorskim w Unii Europejskiej. Największe kontrowersje wzbudzały zapisy dwóch artykułów. Chodzi przede wszystkim o artykuł dotyczący praw wydawców prasowych oraz dotyczący platform internetowych. Zarzuty dotyczą wprowadzenia cenzury w internecie, są też głosy, że trzeba pomóc artystom, których dzieła są rozpowszechniane w sieci. Zgodnie z dzisiejszym głosowaniem, Parlament Europejski będzie o tym debatował we wrześniu, potem odbędą się negocjacje z państwami członkowskimi Unii Europejskiej.Tytuł audycji: Euranet Plus - Europejskie Menu
Prowadzi: Magdalena Skajewska, Henryk Szrubarz, I. Mirecka
Data emisji: 05.07.2018
Godzina emisji: 12:28