X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stosunek kandydatów na prezydenta Czech wobec UE

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 18:13
Wpływ wyborów prezydenckich w Czechach na relacje z Unią Europejską.
Audio
zdjęcie flagi Czech
zdjęcie flagi CzechFoto: pixabay.com

W Czechach odbywa się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Faworytem wyborów jest obecny prezydent Miloš Zeman. Jednak pierwsza tura może nie być rozstrzygająca. Największym rywalem Zemana jest Jirzi Drahosz, który ma największe szanse, żeby znaleźć się w drugiej turze wyborów. Zeman jest przeciwny przyjęciu imigrantów, za to otwarty na inicjatywę referendum w sprawie ewentualnego wyjścia Czech z Unii Europejskiej, jest też politykiem sprzyjającym Rosji i Chinom. Jirzi Drahosz jest politykiem ponadpartyjnym, przeciwnym referendum w sprawie wyjścia z UE. Pozostali kandydaci są za referendum, ale deklarują, że głosowaliby za pozostaniem kraju we Wspólnocie. Wybór prezydenta pokaże w jakim kierunku pójdą Czechy – zachodnim, czyli unijnym czy wschodnim, czyli w kierunku Rosji czy Chin.


Tytuł audycji: Euranet Plus - Komentarz Europejski
Prowadzi: Paweł Lekki, A. Bąk
Gość: Magdalena Skajewska-wysłanniczka PR do Pragi
Data emisji: 12.01.2018
Godzina emisj: 18:13