X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

UE wobec obecnej sytuacji politycznej w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 18:13
Wewnętrzne problemy Niemiec nie wpłyną na rolę Berlina w UE.
Audio
zdjęcie  Marcin Schulz
zdjęcie Marcin SchulzFoto: pixabay.com

Angela Merkel deklaruje, że chce przez kolejnych kilka lat być kanclerzem Niemiec. Jej pozycja po wyborach uległa jednak osłabieniu. Nawet politycy z jej macierzystej partii CDU krytykują ja za to, że dla zachowania władzy poszła na zbyt daleko idące ustępstwa, czyli oddała SPD sześć ministerstw. Największą porażkę odniósł Martin Schulz, który nie będzie ani liderem partii SPD ani ministrem spraw zagranicznych, czyli szefem resortu istotnego dla Unii Europejskiej. Wewnętrzne problemy Niemiec nie wpłyną prawdopodobnie na zmianę głosu Berlina w sprawach Wspólnoty, jak reforma czy kryzys migracyjny. Eksperci przewidują zbliżenie Niemiec i Francji. Wizja integracji europejskiej prezydenta Emmanuela Macrona, zwłaszcza po Brexicie, ma większe szanse na realizację mimo, że nie jest ona do końca po myśli Berlina.


Tytuł audycji: Euranet Plus - Komentarz Europejski
Prowadzi: Paweł Lekki, P. Pogorzelski
Gość: dr Martin Dahl z Uczelni Łazarskiego
Data emisji: 12.02.2018
Godzina emisji: 18:13