"Światło na stepie" - reportaż Katarzyny Michalak

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 17:20
To historia miłości na "nieludzkiej ziemi" i obietnicy spełnionej po latach. Reportaż został wyróżniony w konkursie o Grand Prix Prezesa PR 2014.
Audio
  • "Światło na stepie" - reportaż Katarzyny Michalak (Perły reportażu/Jedynka)
Okładka książki Obietnica
Okładka książki "Obietnica"Foto: EdycjaSwietegoPawla/youtube.com/watch?v=LWKSDpR9R-o

Pewnej zimowej soboty 1940 roku, wówczas 16-letnia Henia, została brutalnie wyrwana z domu i z dziewczęcych marzeń o pięknym życiu. Ludzie o twarzach upiorów przepędzili ją przez kolejne stacje życia, coraz dalej i dalej od rodzinnych stron, a potem i od tych, których kochała.

Co ją trzymało przy życiu? Jak w miejscu, w którym bliżej ludziom do śmierci niż do życia, można poznać prawdziwą miłość? Czy obietnice, które złożyła na tej nieludzkiej ziemi, udało się wypełnić? Dlaczego ta historia dziś powraca i znów budzi tyle emocji?

kk/abi

Czytaj także

"Niebieski płaszczyk" - reportaż Katarzyny Michalak

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 08:00
To piękna historia trwającej przez dziesiątki lat przyjaźni australijskiej i polskiej rodziny, która zrodziła się dzięki wysłanej po II wojnie z Australii paczce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okno życia" - reportaż Olgi Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 17:30
Okna życia to miejsca, w którym można zostawić dziecko i tym samym zrzec się praw rodzicielskich. Jedno z nich funkcjonuje w Warszawie, przy ul. Hożej.  Prowadzą je siostry franciszkanki.
rozwiń zwiń