X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Życie jak film" – reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 10:54
Talent odziedziczyłam po rodzicach, na głębię ukierunkowała mnie okupacja - tak swoje zawodowe życie podsumowywała wybitna aktorka Alina Janowska.
Audio
  • "Życie jak film" – reportaż Jakuba Tarki (Perły reportażu/Jedynka)
Alina Janowska
Alina JanowskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Pochodziła z rodziny o tradycjach muzyznych. Od wczesnego dzieciństwa kochała taniec; jego nauki nie zaniechała nawet poczas 7-miesięcznego pobytu na Pawiaku. Po wojnie, wypatrzona w łódzkim teatrze Syrena przez asystenta Leonarda Buczkowskiego, znalazłe się na planie "Zakazanych piosenek". Tak zaczęła się kariera jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorek teatralnych, filmowych i estradowych. Największą popularność przyniosły jej seriale: Wojna domowa, Czterdziestolatek, Podróż za jeden uśmiech, Stawka większa niż życie, w końcu Złotopolscy.

Jej życie to gotowy materiał na film. Jak wyglądało dzieciństwo Aliny, jaka była prywatnie, jak zapamiętali ją najbliżsi, przyjaciele i koledzy?

W reportażu usłyszą Państwo: męża i syna Aliny Janowskiej - Wojciecha i Michała Zabłockich, aktorów - Maję Komorowską i Wojciecha Wilińskiego, reżysera Jerzego Gruzę i Prezesa Zarządu Środowiska Batalionu AK Kiliński - Janusza Jakubowskiego.

***

Reportaż wyemitowaliśmy w niedzielę (4.02) o godz. 17.14.

kh/jt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekarze, którzy ratowali rannych górników w "Wujku"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 10:18
W tym zbrodniczym konflikcie byli ci, którzy atakowali i w efekcie strzelali, żeby zabić, byli ci, którzy bronili i zginęli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Maciejowska - represjonowana badaczka Obławy Augustowskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 10:27
Alicja Maciejowska była jedynym dziennikarzem Programu III Polskiego Radia internowanym w nocy z 12-go na 13-go grudnia 1981 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak farba w deszczu" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 10:32
Jerzy Lisiecki-Kiełbik jest mieszkańcem Drawna. Lokalny poeta, opowiadacz historii i piewca miejsca, w którym mieszka. Spotkałam go trzy lata temu, przy okazji robienia innego tematu.
rozwiń zwiń