X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mój ci on" - reportaż Agnieszki Szwajgier

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 11:00
Rozpoczyna się od zwykłych wiadomości: "Jak się czujesz?", "Jesteś taka kochana i piękna", "Cały dzień myślałem o tobie". Po kilku miesiącach między dwojgiem piszących przez Internet ludzi rodzi się uczucie. Ona każdego ranka budzi się i zagląda, co też do niej dzisiaj napisał. Autorka opowiada o pracy nad reportażem.
Audio
  • "Mój ci on" - reportaż Agnieszki Szwajgier (Perły reportażu/Jedynka)
  • Agnieszka Szwajger opowiada o pracy nad reportażem "Mój ci on" (Cztery pory roku)
Haker został nowym królem, detronizując szefów karteli narkotykowych, wilków z Wall Street, nie mówiąc o zwykłych złodziejach i włamywaczach.
Haker został nowym królem, detronizując szefów karteli narkotykowych, „wilków” z Wall Street, nie mówiąc o zwykłych złodziejach i włamywaczach.Foto: Pixabay

Planują wspólną przyszłość. Wkrótce jednak okazuje się, że on ma kłopoty - jego dziecko jest chore, platformę wiertniczą zaatakowali piraci albo chce do niej przyjechać, ale właśnie ukradli mu portfel. I potrzebuje pieniędzy. Jeśli kobieta nie da się na to nabrać, to pozostaje szantaż, bo przecież kilka dni temu wysłała mu swoje nagie zdjęcia. Grozi, że wyśle je do wszystkich znajomych z Facebooka i do jej córek. Ona znajomymi się nie przejmuje, ale córki to co innego.

Bierze kredyt. Wpłaca oszustowi 20 tysięcy, potem kolejne tyle. Nie ma już siły. Z zawodu jest pielęgniarką, więc wychodząc z pracy chowa do torebki insulinę i jedzie do wnuków, żeby się pożegnać. "Babcia bardzo was kocha" - mówi cicho, tak, aby rodzice nie słyszeli. Za chwilę wróci do domu i popełni samobójstwo.

"Dlaczego wysłałam mu te zdjęcia, skoro na co dzień wstydzę się wyjść na basen w kostiumie kąpielowym, nie wiem" – opowiada. Żeby spłacić kredyt pracuje na dwa etaty, choć jest w wieku emerytalnym. Mąż i córki o niczym nie wiedzą.

Karolina z zawodu jest księgową. Codziennie dokonuje przelewów, ale nie pomyślała, żeby sprawdzić konto swojego przyjaciela. Przelała 20 tysięcy złotych. Bożena pieniędzy nie przelała, ale się zakochała.

Ofiarami przestępców i internetowych naciągaczy najczęściej padają kobiety po 50-tym roku życia, którym w życiu czegoś brakuje. Nigdy nie były na wakacjach, nie wiedzą, co to znaczy pójść z mężem na spacer. Bo mąż, wtedy, kiedy go potrzebują, śpi pijany na kanapie. W Internecie czytają o sobie, że są idiotkami. Że nikt na ich miejscu nie przelałby takich pieniędzy komuś obcemu. Czy rzeczywiście same są sobie winne?

***

Tytuł reportażu: "Mój ci on"

Autor reportażu: Agnieszka Szwajgier

Data emisji: 22.09.2019

Godzina emisji: 17.09

Reportaż wyemitowany w ramach pasma "Perły reportażu"

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak