"Uprzejmie donoszę" - Hanna i Adam Bogoryja-Zakrzewscy

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 18:00
Pani Aldona cały ubiegły rok walczyła z mężem Włochem o przyznanie jej prawa do opieki nad córką w Polsce. Była oskarżana o porwanie dziewczynki. W końcu sprawę wygrała i myślała, że już nic gorszego jej nie spotka…
Audio
  • "Uprzejmie donoszę" - Hanna i Adam Bogoryja-Zakrzewscy (Perły reportażu/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: wavebreakmedia/shutterstock.com

Tydzień temu kobieta zamieszcza na Facebooku stare zdjęcie byłego męża z córką, które zostało zrobione w Polsce, w listopadzie ubiegłego roku. Ktoś donosi do Sanepidu i innych urzędów, że Włoch jest w Polsce i stanowi zagrożenie, bo ma koronawirusa. Wyjaśnienia pani Aldony nie są w stanie zatrzymać rozprzestrzeniającej się plotki. Mieszkańcy niewielkiej miejscowości, gdzie mieszka bohaterka reportażu, są przekonani, że stanowi ona dla nich zagrożenie. Dostaje się też ojcu kobiety - listonoszowi. Za jego plecami mówi się, że roznosi on zarazę. Na nic zdają się tłumaczenia, że mężczyzna od 10 lat jest na emeryturze. Takich fałszywych donosów obywatelskich nie brakuje w obecnej sytuacji. Jak im zaradzić?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Uprzejmie donoszę"

Autorzy reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewscy i Adam Bogoryja-Zakrzewscy

Data emisji: 5.04.2020

Godzina emisji: 17.07

DS/kk

Czytaj także

"Dla Ciebie, Mamo" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 18:00
Osobista historia córki, której mama, osoba po osiemdziesiątce, mieszka na drugim krańcu Polski. Jak ją przekonać do pozostania w domu i przyjęcia pomocy od innych? W dodatku mama czasem po prostu zapomina o zaleceniach Sanepidu i z tego powodu ich nie przestrzega.
rozwiń zwiń