X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy z Gór Izerskich pokazują kulturową tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 15:37
W audycji zaprezentowaliśmy nowoczesne teatralno-muzyczne interpretacje polskiej tradycji, wybraliśmy się na wystawę poświęconą dawnym zabawkom w Przysusze na Radomszczyźnie oraz poznaliśmy małą wieś na zboczu Gór Izerskich.
Audio
  • Polacy z Gór Izerskich pokazują kulturową tożsamość (Kiermasz pod kogutkiem/Jedynka)
Droga obok Chatki Górzystów  w Górach Izerskich
Droga obok Chatki Górzystów w Górach IzerskichFoto: HAL-9000/shutterstock

W Grabiszycach na zboczu Gór Izerskich, wsi, którą zamieszkują przesiedleńcy z różnych regionów dawnej Polski oraz ich potomkowie, działa fundacja Dziki Zachód. Osoby należące do fundacji wierzą, że trzeba od nowa budować swoją kulturową tożsamość. W audycji o swojej wsi mówili: Maria Śliwińska i Jan Fedyszyn oraz założycielka fundacji Olga Chojak.

W Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze na Radomszczyźnie  mozna odwiedzic wystawe "Dobra zabawa. Gry i zabawki ludowe". Wystawa daje możliwość nie tylko oglądania eksponatów, ale także wzięcia udziału w tradycyjnych zabawach. Po wystawie słuchaczy Jedynki oprowadzały Aneta Szwaczyk i Katarzyna Markiewicz.  

Na poczatku lipca festiwal Etno Kraków Rozstaje zamknął spektakl "Do dna". Przedstawienie dyplomowe studentów Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych spotkało się z gorącą owacją widzów. To opowieść o naszych muzycznych i społecznych korzeniach, miłości i rozstaniach, codziennych smutkach i radościach mówi o nas wszystkich poprzez współcześnie zaaranżowane pieśni ze zbiorów Oskara Kolberga i ks. Władysława Skierkowskiego. O pracy nad spektaklem w audycji mówili aktorzy: Łukasz Szczepanowski, Jan Marczewski, Weronika Kowalska, Agnieszka Kościelniak i Dominika Guzek oraz reżyser spektaklu Ewa Kaim. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Śliwińska i Jan Fedyszyn (mieszkańcy Grabiszyc), Olga Chojak (założycielka fundacji Dziki Zachód), Aneta Szwaczyk i Katarzyna Markiewicz (Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze), Łukasz Szczepanowski, Jan Marczewski, Weronika Kowalska, Agnieszka Kościelniak i Dominika Guzek (aktorzy), Ewa Kaim (reżyser)

Data emisji: 22.07.2018

Godzina emisji: 5.05

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po festiwalu folkowym "Nowa Tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 15:04
Na tegorocznym konkursie pojawiły się zupełnie nowe pomysły na muzykę źródeł pełne elektroniki, eksperymentu i autorskiej reprezentacji. W tej odsłonie "Kiermaszu pod kogutkiem" spotykamy się z laureatami 21. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tradycyjny strój krakowski

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 05:05
W audycji "Kiermasz pod kogutkiem rozmawiamy o tradycyjnym stroju krakowskim, o dawnym obrzędzie weselnym i przypominamy o trwającym roku Stanisława Zagajewskiego, który szczególnie świętowany jest we Włocławku.
rozwiń zwiń