Zakończył się 50. Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 12:24
Zakończyły się najważniejsze wydarzenia 50. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Do stolicy polskich Tatr przyjechali muzycy ludowi z całego świata. Między innymi z Indii, Macedonii, Turcji, Rosji i Stanów Zjednoczonych.
Audio
  • Zakończył się Festiwal Folkloru ziem Górskich (Kiermasz pod kogutkiem/Jedynka)
Zakopane
ZakopaneFoto: Marcin Krzyżak/shutterstock.com

Festiwal to również spotkania z twórcami rękodzieła, pokazy filmów, potańcówki i liczne targowiska. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu był Międzynarodowy Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych. W tym roku najwięcej nagród zdobyły zespoły z Polski, ale również z Turcji, Rosji, Indii, Słowacji i Hiszpanii. Patronem konkursu jest nieżyjący już muzyk ludowy Władysław Trebunia-Tutka.

Po raz pierwszy w ramach festiwalu odbył się również Jarmark św. Cecylii, czyli targowisko instrumentów. W sercu Zakopanego można było kupić lub naprawić ludowe instrumenty muzyczne. - Dudy buduję od piętnastu lat i sam byłem zdziwiony - mówi Tomasz Kiciński, muzyk i budowniczy dud wielkopolskich. - Ponad 70 sztuk już wykonałem. To zajęcie, to moja pasja, ale też i życiowa konieczność.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Hanna Szczęśniak

Data emisji: 26.08.2018

Godzina emisji: 5.05

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak