X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niematerialne dziedzictwo kulturowe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 15:00
Dudziarskie tradycje w Wielkopolsce, praktyka i umiejętność gry na dudach żywieckich oraz gajdach, a także tradycje z Szamotuł i okolic zostały wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. O tym w dzisiejszej w audycji.
Audio
  • Niematerialne dziedzictwo kulturowe (Jedynka/Kiermasz pod kogutkiem)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

W "Kiermaszu pod kogutkiem" odwiedzamy pochodzącego ze Zbąszynia instrumentalistę, Henryka Skotarczyka, który dzieli się z nami wiedzą na temat budowania kozłów, a członkowie Zespołu Folklorystycznego "Szamotuły" opowiadają o "Weselu Szamotulskim", widowisku powstałym w 1932 roku.

W audycji także fragment koncertu z festiwalu "Nowa Tradycja" nagranego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, podczas którego ze swoją rodzinną kapelą występuje multiinstrumentalista i laureat nagrody "Muzyka Źródeł", Czesław Węglarz. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Magdalena Tejchma

Goście: Henryk Skotarczyk (instrumentalista, popularyzator muzyki koźlarskiej), Izabela Majewska, Paweł Barwin, Joanna Sroczyńska, Jan Wachowiak, Martyna Rachwał, Stefan Majewski (Zespół Folkorystyczny "Szamotuły")

Data emisji: 4.11.2018

Godzina emisji: 5.05

kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakończył się 50. Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 12:24
Zakończyły się najważniejsze wydarzenia 50. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Do stolicy polskich Tatr przyjechali muzycy ludowi z całego świata. Między innymi z Indii, Macedonii, Turcji, Rosji i Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas muzycznych wspomnień

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 15:36
Tym razem spotkaliśmy się z kapelą Jaśki z Maciejowic, a także porozmawialiśmy z Józefem Czerwem, przedstawicielem kapeli dętej z Jędrzejówki.
rozwiń zwiń