Niematerialne dziedzictwo kulturowe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 15:00
Dudziarskie tradycje w Wielkopolsce, praktyka i umiejętność gry na dudach żywieckich oraz gajdach, a także tradycje z Szamotuł i okolic zostały wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. O tym w dzisiejszej w audycji.
Audio
  • Niematerialne dziedzictwo kulturowe (Jedynka/Kiermasz pod kogutkiem)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

W "Kiermaszu pod kogutkiem" odwiedzamy pochodzącego ze Zbąszynia instrumentalistę, Henryka Skotarczyka, który dzieli się z nami wiedzą na temat budowania kozłów, a członkowie Zespołu Folklorystycznego "Szamotuły" opowiadają o "Weselu Szamotulskim", widowisku powstałym w 1932 roku.

W audycji także fragment koncertu z festiwalu "Nowa Tradycja" nagranego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, podczas którego ze swoją rodzinną kapelą występuje multiinstrumentalista i laureat nagrody "Muzyka Źródeł", Czesław Węglarz. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Magdalena Tejchma

Goście: Henryk Skotarczyk (instrumentalista, popularyzator muzyki koźlarskiej), Izabela Majewska, Paweł Barwin, Joanna Sroczyńska, Jan Wachowiak, Martyna Rachwał, Stefan Majewski (Zespół Folkorystyczny "Szamotuły")

Data emisji: 4.11.2018

Godzina emisji: 5.05

kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakończył się 50. Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 12:24
Zakończyły się najważniejsze wydarzenia 50. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Do stolicy polskich Tatr przyjechali muzycy ludowi z całego świata. Między innymi z Indii, Macedonii, Turcji, Rosji i Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas muzycznych wspomnień

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2018 15:36
Tym razem spotkaliśmy się z kapelą Jaśki z Maciejowic, a także porozmawialiśmy z Józefem Czerwem, przedstawicielem kapeli dętej z Jędrzejówki.
rozwiń zwiń