X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

40-lecie Kapeli Dobrzeliniacy z Żychlina

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 14:00
Kapela istnieje przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Żychlinie w powiecie kutnowskim (woj. łódzkie).
Audio
  • 40-lecie kapeli Dobrzeliniacy z Żychlina (Kiermasz pod kogutkiem/Jedynka)
Dobrzeliniacy
DobrzeliniacyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Repertuar Dobrzeliniaków cechuje przewaga melodii w metrum trójdzielnym, głównie oberków, kujonów i kujawiaków, w których wykonaniu obecne jest tempo rubato. Wiele z nich to melodie unikatowe, ściśle lokalne. Z upodobaniem kapela wykonuje również polki, marsze i repertuar późniejszy (walce, fokstroty, tanga), jednak imponującą większość stanowi repertuar łowicki.

W "Kiermaszu pod Kogutkiem" rozmawialiśmy z muzykami kapeli: Sławomirem Czekalskim - liderem i harmonistą, Marią Stępień - skrzypaczką oraz Mieczysławem Stańczykiem - bębnistą.  

W audycji wspominaliśmy także wybitną śpiewaczkę łowicką Walerię Czubak, którą z kapelą Dobrzeliniaków z Żychlina łączy postać legendarnego, nieżyjącego już, harmonisty z Dobrzelina Adama Radzymińskiego. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadzi: Justyna Piernik

Goście: Sławomir Czekalski (harmonia, Kapela Dobrzeliniacy z Żechlina), Maria Stępień (skrzypaczka, Kapela Dobrzeliniacy z Żechlina), Mieczysław Stańczyk (bębnista, Kapela Dobrzeliniacy z Żechlina), Teresa Kucińska, Stanisław Madanowski 

Data emisji: 18.11.2018

Godzina emisji: 5.05

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak