X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pospolite ruszenie na Podhalu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 09:00
- Pierwszy raz pojechałam tam w 1973 roku i od razu zachwyciłam się tym festiwalem - powiedziała w audycji Maria Baliszewska, zapraszając na 51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. 
Audio
  • Zapowiedź 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (Kiermasz pod kogutkiem/Jedynka)
Góralska zabawa na Podhalu
Góralska zabawa na PodhaluFoto: PAP/Grzegorz Momot

Redaktorka Radiowego Centrum Kultury Ludowej - jurorka m.in. konkursie im. Władysława Trebuni-Tutki - sprawiła, że Polskie Radio było dokumentatorem tej muzyki od 1974 do 2001 roku. - Jedynym! Namówiłam swóją ówczesną szefową, żeby radio zaczęło nagrywać. Festiwal przez te wszystkie lata się rozwijął, zmieniał, ale zawsze był festiwalem ziem górskich i zespołów folklorystycznych. 

"Pospolite ruszenie Podhala" - tak Maria Baliszewska określiła wydarzenie, które każdego roku na kilka sieprniowych dni ściąga mieszkańców i entuzjastów terenów górskich nie tylko z Polski. Tegoroczna odsłona wydarzenia to okazja do spotkania z bogactwem góralskiej tradycji, muzyki, śpiewu, tańca, strojów, sztuki ludowej i kuchni. Rozpocznie się ono 16 sierpnia i potrwa aż dziewięć dni.

W audycji wysłuchaliśmy do tego rozmowy z Pawłem Dąbkowskim z Łomży, skrzypkiem i prezenterem radiowym, który zdobył w tym roku drugą nagrodę w kategorii solistów instrumentalistów na 53. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, oraz muzyki z albumu "Ser" Kroke & Urna, a także nagrania Męskiej Grupy Śpiewaczej z Czarni.

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem 

Prowadził: Kuba Borysiak

Goście: Maria Baliszewska (dziennikarka RCKL, jurorka festiwalu), Paweł Dąbkowski (muzyk ludowy)

Data emisji: 11.08.2019

Godzina emisji: 5.05

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak