X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łemkowska Watra - wspomnienie wakacji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 06:00
W  audycji "Kiermasz pod kogutkiem" przenieśliśmy się na Łemkowszczyznę, na festiwal "Łemkowska Watra" w Zdyni. Jeden z założycieli tego największego festiwalu kultury łemkowskiej w Polsce, poeta i działacz społeczny Władysław Graban przybliżył nam historię pierwszych "Watr" z lat 80.
Audio
  • Łemkowska Watra - wspomnienie wakacji (Jedynka/Kiermasz pod kogutkiem)
Pocztówka z Watry, 1984.
Pocztówka z "Watry", 1984.Foto: z archiwum Władysława Grabana

Opowiedzieliśmy również o najnowszej, trzeciej płycie zespołu “Krajka” z Przemyśla. Kierowniczka zespołu Tatiana Nakonieczna zapowiedziała koncert-prezentację płyty “Bywajcie zdrowi”, który odbędzie się w Przemyślu 9 listopada, opowiedziała także o materiale, który znalazł się na tej płycie.

Ostatnia opowieść pochodziła  również z Łemkowszczyzny. Naszym gościem był poeta, były prezes Zjednoczenia Łemków i były prezydent Światowej Federacji Łemków Aleksander Maślej. Obecnie pracuje on nad drugą częścią książki “Słońce we łzach wygnanych”. To zapisane przez pisarza opowieści starszych osób, usłyszane i zapisane w różnych latach.

Nie zabrakło oczywiście muzyki łemkowskiej, huculskiej, białoruskiej. Zapraszamy do odsłuchania audycji.


Lemko Roku, Władysław Graban rozpala Watrę na Festiwalu "Watra", 1987. Lemko Roku, Władysław Graban rozpala Watrę na Festiwalu "Watra", 1987.

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadziła:  Mariana Kril

Goście: Tatiana Nakonieczna, Władysław Graban, Aleksander Maślej.

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 5.05


gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal "Na rozstajnych drogach" - po raz ósmy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 16:00
Wspólne muzykowanie, warsztaty wyplatania koszyków i gry na dawnych instrumentach, potańcówki na dechach - to tylko niektóre punkty w programie festiwalu "Na rozstajnych drogach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłka nożna, teatr i kultura Ormian na Kresach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 23:00
W audycji skupiliśmy się na wydarzeniach z oferty kulturalnej i nie tylko, które warto w najbliższym czasie śledzić, aby być na bieżąco z tym, co zajmuje Polaków mieszkających na Kresach i z nimi związanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dawniej wyglądało wesele w Nieznamierowicach?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 15:50
Jakie były pisane i niepisane obowiązki niektórych weselników? Jak można było przyśpiewać drużbie, drużkom i państwu młodym? Co śpiewało się do wianka? O tym opowiadały mieszkanki Nieznamierowic w nagraniu z początku lat 70., a towarzyszyła tym historiom muzyka Józefa Zarasia oraz autentyczne sceny z jednego z wiejskich wesel.
rozwiń zwiń