X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skrzypkowie radomszczyzny: Kołaziński i Dziubiński

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 05:30
W "Kiermaszu pod kogutkiem" posłuchaliśmy archiwalnego nagrania i wywiadu ze Stefanem Kołazińskim ze Zdunkowa oraz spotkaliśmy się ze Stefanem Dziubiński z Radomia.
Audio
  • Skrzypkowie radomszczyzny (Jedynka/Kiermasz pod kogutkiem)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W audycji zaprezentowaliśmy m.in. nagranie archiwalne skrzypka, Stefana Kołazińskiego, któremu na bębnie towarzyszył Jan Wochniak, nagranie pochodzi z roku 2008, pan Stefan zmarł w 2010 roku.

- Kiedyś graliśmy w Potworowie, dwa kilometry prowadziliśmy wesela do kościoła. Pani młoda szła za pania młodą. Ludzi pełno, wszystko się przyglądało. A spod kościoła znów zabierało się na wesele. To były tzw. orszaki. - wspominał skrzypek weselny, Stefan Kołaziński. - Gdy zaczynały się oczepiny, to harmonia szła na bok. Grały same skrzypki i baraban, czasem same skrzypki, dwie godziny to trwało.

Zaprosiliśmy również Państwa na koncert Radical Polish Ansambl, który odbędzie się 22 lutego w Bemowskim Ośrodku Kultury.

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: Stefan Kołaziński ze Zdunkowa oraz  Stefan Dziubiński z Radomia (muzycy ludowi)

Data emisji: 16.02.2020

Godzina emisji: 15.30

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie z mistrzami z Radomskiego i Stefanem Maziarczykiem

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 06:00
- Muzyka ludowa to nigdy nie zginie, była, jest i będzie - mówił w audycji w archiwalnej rozmowie nieodżałowany muzyk Piotr Gaca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ród Gąsieniców-Giewontów na Podhalu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 08:00
Głównym tematem magazynu "Źródła" był podhalański ród Gąsieniców-Giewontów - porozmawialiśmy z Agnieszką Gąsienicą-Giewont o historii rodziny i jej najważniejszych przedstawicielach muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwyczaje kolędnicze Żywiecczyzny

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 09:00
W "Źródłach" spotkaliśmy się z muzykiem ludowym i gawędziarzem Antonim Gluzą ze Szczyrku. W audycji słuchaliśmy także rozmowy z Janem Łobozem, wieloletnim organizatorem Godów Żywieckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odszedł Tadeusz Lipiec z Wygnanowa

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 08:00
W poniedziałkowych "Źródłach” pożegnaliśmy znakomitego harmonistę radomskiego, laureata wielu nagród, m.in. Nagrody im. Oskara Kolberga "za zasługi dla kultury ludowej" w roku 2018, którą zdobył ze swoją kapelą.
rozwiń zwiń