Z wizytą u wiejskich muzykantów. Zakończenie akcji #folkwdomu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 11:00
Uroczysty finał naszej inicjatywy, mającej zwrócić uwag na sytuację artystów, a zwłaszcza muzyków w dobie koronawirusa, poświęcamy wizytom u muzykantów pochodzących ze wsi i nadal tam mieszkających oraz grających muzykę tradycyjną.
Audio
  • Z wizytą u wiejskich muzykantów. Zakończenie akcji #folkwdomu (Jedynka/Kiermasz pod kogutkiem)
Akcja folkwdomu ma przybliżać problemy, z którymi w czasie pandemii borykają się artyści pozbawieni możliwości utrzymania się i kontynuowania pracy.
Akcja #folkwdomu ma przybliżać problemy, z którymi w czasie pandemii borykają się artyści pozbawieni możliwości utrzymania się i kontynuowania pracy.Foto: mat. pras.

Osobistości świata kultury i muzyki ludowej, które pojawiły się w programie, to Zdzisław Kwapiński z Szymanowa niedaleko Lipska, Jan Karczewski, kierownik Zespołu Folklorystycznego "Podsybka Kurpiowska" z Łęgu Przedmiejskiego pod Ostrołęką, a także jego członkowie: Jan Sierzputowski, Aneta Pędzich i Bogumiła Majewska-Madrak. Posłuchamy również Bronisława Machla z Osówki koło Lipska i 
Marii Siwiec z Gałek Rusinowskich.

WSZYSTKIE WYWIADY DOSTĘPNE SĄ W BOKSIE #FOLKWODOMU

***

Tytuł audycji: Kiermasz pod kogutkiem

Prowadziła: Patrycja Zisch

Data emisji: 24.05.2020

Godzina emisji: 5.05


Czytaj także

Skarby etnograficzne Pomorza

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 12:00
W audycji przenieśliśmy się m.in. do Szczecina, gdzie o historii i zasobach Działu Etnografii Pomorza Muzeum Narodowego w Szczecinie rozmawialiśmy z kierownik - Iwoną Karwowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kusaki, zapusty, mięsopusty

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 10:05
O zwyczajach związanych z końcem karnawału w ostatkowym "Kiermaszu pod kogutkiem" opowiadać będą m.in. w archiwalnych nagraniach mieszkańcy wsi Boiska, Sieradkowice i Radkowice na Kielecczyźnie.
rozwiń zwiń