Jak ubierają się Polki? Projektantka mody: im dalej od dużych miast, tym odważniej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:30
- Nastrój i proporcje to dwie najważniejsze sprawy w dobieraniu codziennego stroju. Polki natomiast są oszczędne, jeśli chodzi o kolory - mówiła w Polskim Radiu 24 Alla Scura, projektantka mody.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: mentatdgt/shutterstock.com

Gość PR24 urodziła się na Ukrainie, ale mieszka i projektuje w Polsce. Mówiła między innymi o tym, jakie różnice dostrzega w ubiorze Polek i Ukrainek. - Kobiety w Polsce lubią ubierać się według pór roku np. jesienią i zimą wkładają smutniejsze kolory. Coś jest takiego nie tylko w pogodzie, ale i w nastroju - stwierdziła.

bieganie maseczka stock 1200.jpg
Bieganie i kultura? Jak połączyć dwie pasje

Dodała, że kobiety w Polsce ubierają się też "regionalnie". - Im dalej od miasta, tym więcej eksperymentują i ubierają się bardziej odważnie. Im bliżej miasta, tym strój jest bardziej minimalistyczny, surowy - mówiła projektantka.

Jak będzie wiosna w modzie?

Dodała, że Ukraina jest krajem cieplejszym, stąd kobiety tam mieszkające noszą więcej kolorów. - Tegoroczna wiosna będzie w modzie bardzo pastelowa. Będą róże, kolor bananowy, liliowy i srebro, a także pióra. Liliowy wszedł np. w ubrania sportowe, ale i wizytowe - mówiła Alla Scura.

Odnosząc się do tego, w jaki sposób wyrazić swoją osobowość poprzez strój, powiedziała, że trzeba kierować się nastrojem, bo nie można ubrać się w coś, czego danego dnia nie czujemy. - Ubranie bowiem pomaga nam się zaprezentować. Trzeba też pamiętać o proporcjach, a nie zawsze ślepo podążać za modą - mówiła artystka.


Posłuchaj
22:06 PR24_mp3 2021_04_21-23-36-05.mp3 A. Scura o modzie ("Między nami kobietami")

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Alla Scura (projektantka mody)

Data emisji: 21.04.2021

Godzina: 23:36 

Czytaj także

Izabela Gontarek: kobiety uznają pandemię za zagrożenie dla rozwoju kariery zawodowej

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 21:48
- Badania pokazują również to, że w przypadku wielu kobiet równowaga między życiem prywatnym i zawodowym została całkowicie zburzona - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Izabela Gontarek, ekonomistka i psycholog z Uczelni Techniczno-Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nauczyło mnie samodzielności i cieszenia się światem". Kwiatkowska o harcerstwie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:53
- Harcerstwo w moim życiu odegrało bardzo ważną rolę i tak się składa, iż większość moich przyjaciół była w harcerstwie. Dziś mogę na nich polegać - mówiła Anna Kwiatkowska, dziennikarka, harcerka i podróżniczka.
rozwiń zwiń