X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karty dla rolników odc. 13

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 05:30
Poufny kod PIN - jaki wybrać i jak go chronić.
Audio

PIN jest poufnym numerem, który zna tylko właściciel karty płatniczej. Udostępnianie go osobie trzeciej - nawet z bliskiej rodziny - zawsze jest związane z ryzykiem, które bierze na siebie posiadacz karty. Jeśli chcemy upoważnić kogoś do tego, aby nam pomagał, wypłacał dla nas gotówkę lub robił płatności, to najlepiej wyrobić mu dodatkową kartę do naszego rachunku - wyjaśnia Remigiusz Kaszubski ze Związku Banków Polskich.

Nigdy nie należy też przechowywać numeru PIN razem z kartą - dodaje Jędrzej Grodzicki ze Związku Banków Polskich. W przeciwnym wypadku nie można liczyć na ustawową ochronę.Wynika to z ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych.

Banki oferują też możliwość zmiany numeru PIN - mówi Izabela Kurpiejewska z banku BGŻ. Warto to zrobić, jeżeli przesyłka z poufnym kodem dotarła w stanie budzącym wątpliwości.

Jednocześnie należy wymyślić sobie bardziej skomplikowany numer niż rok urodzenia, bo przestępcy o tym wiedzą. A ostrożności nigdy dość.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karty dla rolników odc. 7

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 05:30
Karta debetowa, jest podobnie, jak karta kredytowa kartą płatniczą. Podstawową zasadą jej mądrego użytkowania brzmi "brzmi: "ostrożności nigdy za dużo" -przestrzega Jędrzej Grodzicki ze Związku Banków Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karty dla rolników odc.10

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 05:50
Jak wybrać bank z dobrymi kartami płatniczymi?
rozwiń zwiń