Wilk i owca

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 14:04
Hodowcy owiec domagają się odstrzału wilków, chociaż są pod ochroną.
Audio
Wilk i owca
Foto: Chris Muiden/WikipediaCC

Hodowcy owiec domagają się odstrzału wilków, chociaż te są pod ochroną. Co roku setki owiec pada ich ofiarą. Ekolodzy mają pomysł jak pozbyć się problemu i nie łamać prawa. Szczegóły w rozmowie z Pawłem Średzińskim z WWF.

Ponadto w programie:

- Serwis informacyjny.

- Trwa sezon połowu troci:  Zapraszamy do posłuchania rozmowy z Karolem Zacharczykiem, wędkarzem i publicystą.

-  Szach i mat: W Przysieku w województwie Kujawsko Pomorskim odbędą się mistrzostwa w szachach rolników. Skąd zainteresowanie tą dyscypliną sportu? Szczegóły zdradza Marek Borowski, wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

- Produkty naturalne: Coraz częściej sięgamy po produkty wytwarzane metodami tradycyjnymi, bo cenimy żywność bez konserwantów i sztucznych barwników. Zwiększający się popyt ne te produkty może być szansą dla małych i srednich producentów. Więcej w rozmowie z prof. Agnieszką Wierzbicką z SGGW.

- Olej rzepakowy: Rusza kampania promująca olej rzepakowy. Nie cieszy się taką popularnością jak oliwa z oliwek albo olej sloneczników, ale pod wieloma względami jest od nich lepszy. Posłuchaj rozmowy z Lechem Kępczyńskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju.

- Moje, twoje, nasze: reportaż Marty Miller.

Poranne rozmaitości rolnicze poprowadziła Elzbieta Szczerbak.