Grażyna Łobaszewska i jej "czarny" głos

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 14:28
Kiedyś nazywano ją polską Aretą. Jej głos brzmi podobnie jak czarnoskórych wokalistów. Wokalistka nie odcina się od tego rodzaju muzyki, ale ostatnio coraz więcej wykonuje utworów białych jazzmanów.
Audio
  • Grażyna Łobaszewska cz.1 (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Grażyna Łobaszewska cz.2 (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Grażyna Łobaszewska cz. 3 (Cztery pory roku/Jedynka)
Grażyna Łobaszewska
Grażyna ŁobaszewskaFoto: Emila Iwanicka/Polskie Radio

Grażyna Łobaszewaska przyznaje, że kiedyś uczyła się od starszych, ale teraz uczy się od młodszych, przede wszystkim słuchania muzyki, zwłaszcza, że od 10 lat współpracuje z zespołem Ajagore. - Kiedyś słuchałam tylko i wyłącznie wokalistów ciemnoskórych, a odkąd zaczęłam współpracę z Ajagore, słucham "białej" muzyki. To jest zupełnie inne frazowanie - mówi piosenkarka. I zauważa, że w swoim śpiewie też zmieniła frazowanie na to "białe".

Łobaszewska Grażyna, 5.10.2017.jpg
Grażyna Łobaszewska w rozmowie z Jolantą Fajkowską

Jakie, poza frazowaniem, piosenkarka widzi róznice między "czarną" i "białą" muzyką? Co Grażyna Łobaszewska sądzi o współczesnych mężczyznach, co zapamiętała z dzieciństwa i jaką opinię wydała o niej jej nauczycielka w Studiu Piosenki Polskiego Radia i Telewizji w Gdańsku. Dlaczego nie wykonuje podczas koncertów piosenki "Gdybyś"?

Posłuchaj nagrań rozmów i piosenek Grażyny Łobaszewskiej.

***

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Grażyna Łobaszewska (wokalista, nauczycielka)

Data emisji: 5.10.2017

Godzina emisji: 9.45, 10.45, 11.30

Materiał wyemitowano w audycji: "Cztery pory roku".

ag/kh

Czytaj także

"Sklejam się" - Grażyna Łobaszewska pokazuje siłę

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 19:57
- Cały ten materiał napisany jest dla silnej kobiety, którą chyba jestem. W tym roku stuknęło 40 lat odkąd występuję na scenie, więc "Sklejam się" będzie jubileuszową płytą - mówi artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Łobaszewska o poszukiwaniu szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 15:00
- Ta płyta jest o szczęściu, o zmianach w samym sobie, jest też o pewnej sile, która potrzebna jest na trudny czas. Na czas, kiedy na swoje pytania nie znajdujemy odpowiedzi. Na czas, kiedy serce mamy rozdarte, boimy się o jutro, pojutrze, boimy się o swoje dzieci, kiedy z partnerem coś jest nie tak - opowiada wokalistka o albumie "Sklejam się" wydanym z formacją Ajagore. 
rozwiń zwiń